Parasite

Gisaengchung

Absolutny wizjoner! Nikt inny nie kręci tak dobrych filmów rozrywkowych jak on - mówi o reżyserze „Parasite” Quentin Tarantino, jeden z jego największych fanów. Potwierdził te słowa tegoroczny Festiwal w Cannes, gdzie w walce o Złotą Palmę „Parasite” Bong Joon-ho pokonał „Pewnego razu… w Hollywood”, oczarowując jury, światową krytykę i publiczność.

„Parasite” to mistrzowska i trzymająca w napięciu opowieść, w której czworo ludzi bez przyszłości wpada na pomysł przekrętu doskonałego. Kierowca bez pracy, gospodyni bez domu, student bez kasy i dziewczyna bez perspektyw wspólnie stworzą perfekcyjny plan: jak w najkrótszym czasie stać się kimś i zająć miejsce bogaczy. W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, przechytrzą system i zawalczą o siebie. Nawet, jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między tym, co jeszcze dozwolone, a tym, co absolutnie zabronione. Bong Joon-ho pokazuje, że prawie każdy marzy o lepszym życiu, awansie i szansie na sukces. Ale tylko niektórzy – dzięki nieposkromionej wyobraźni i braku skrupułów – są w stanie po to wszystko sięgnąć.

„Parasite” to pełen dzikiego humoru i nieoczekiwanych zwrotów akcji thriller o ludziach, którzy nigdy nie mieli się spotkać – biednych i bogatych, tych naprawdę uprzywilejowanych i tych zepchniętych do rynsztoków. Nowy film twórcy przebojów „Okja” i „Snowpiercer: Arka przyszłości” to wielki hit światowego kina i prawdziwy filmowy rollercoaster.

Nagrody i festiwale

Oscary 2020
Najlepszy Film
Najlepszy Reżyser Oryginalny
Najlepszy Scenariusz
Najlepszy Film Międzynarodowy
Złote Globy 2020
Najlepszy Film Nieanglojęzyczny
MFF Cannes 2019
Złota Palma
BAFTA 2020
Najlepszy Scenariusz Oryginalny
Najlepszy Film Nieanglojęzyczny
Cezary 2020
Najlepszy Film Zagraniczny
Nagroda Gildii Aktorów Ekranowych (SAG Awards) 2020
Najlepsza obsada filmu

INFORMACJE

Reżyseria: Bong Joon-ho

Występują: Kang-ho Song, Sun-kyun Lee, Yeo-Jeong Cho

Kraj produkcji: Korea Południowa

Rok produkcji: 2019

Język oryginalny: koreański

Gatunek: thriller, dramat, komediodramat

Czas trwania: 132 min.

PREMIERA W KINIE 20 Września 2019


PREMIERA NA DVD 26 Lutego 2020

ZOBACZ NA DVD

KUP DVD

ZOBACZ NA VOD

PRASA O FILMIE

Aktualności