2020-05-13

„Parasite” w czarno-białej wersji na jedynym pokazie online w e-Kino Pod Baranami

Już w poniedziałek (18 maja) o godz. 20:00 zapraszamy na platformę Kina Pod Baranami (www.e-kinopodbaranami.pl) na specjalny, jedyny pokaz nagrodzonego czterema Oscarami filmu „Parasite” w wersji czarno-białej. 

📍 www.e-kinopodbaranami.pl | 🎫 BILETY: 15 zł
☛ Film dostępny wyłącznie 18 maja w godzinach od 20:00 do 23:00!
☛ Dostęp do filmu można wykupić wcześniej. 
☛ Sprzedaż biletów zostanie zamknięta 18 maja o godz. 20:15.
☛ Film wygaśnie 18 maja o godz. 23:00. Do tego czasu trzeba zakończyć oglądanie.

Zafascynowany kinem niemym Bong Joon-ho jeszcze przed premierą w Cannes przygotował alternatywną odsłonę swojego dzieła. Czarno-biała wersja filmu stała się swoistym hołdem dla mistrzów dawnego kina, takich jak F.W. Murnau, a Bong podkreśla, że pozbawiony kolorów obraz robi na nim duże wrażenie. Gdy byłem mały, mama zabraniała mi chodzić do kina z uwagi na „wszechobecne bakterie". Z tego powodu musiałem oglądać filmy na naszym czarno-białym telewizorze. Gdy myślę więc o klasycznym kinie, mam przed oczami tylko dwa kolory. Wpadłem na stosunkowo próżny pomysł - jeśli stworzę alternatywne, czarno-białe wersje moich filmów, te automatycznie staną się klasykami. - śmieje się reżyser. 

- Fascynujące będzie zobaczyć jak zmienia się doświadczenie widzów oglądających znany sobie film w czerni i bieli. Momentami odbierałem „Parasite” w tej wersji bardziej jak baśń czy opowieść z dawnych lat. Drugi seans z kolei wydał mi się znacznie bardziej realistyczny, ostry i intensywny. - podkreśla Bong Joon-ho. „Parasite" w czerni i bieli zdobył również uznanie widzów - wersja ta zdobyła specjalną nagrodę publiczności na Festiwalu w Rotterdamie.

☛ Podczas gdy w oryginalnej wersji kolory wraz ze scenografią tworzą osobną opowieść, wspierając rozwiązania fabularne, czarno-białe „Parasite" wydaje się być filmem zdecydowanie bardziej kameralnym.
Szymon Pietrzak, Filmawka

„Parasite” w wersji czarno-białej tylko na platformie e-Kino Pod Baranami.