2020-03-23

Uzależnieni od kina... w domu. Grzegorz Jarzyna poleca filmy z repertuaru Gutek Film na VOD

Od 25 lat Gutek Film uzależnia widzów od kina. Co jednak zrobić w sytuacji, w której obecnie się znajdujemy? Uzależniamy Was od kina... w domu!

Przyłączając się do akcji #ZostańWDomu, Gutek Film namawia na #OglądajWDomu, czyli korzystania z możliwości oglądania filmów online na kanapie. W gąszczu bogatej oferty serwisów VOD łatwo się jednak pogubić. Poprosiliśmy więc zaprzyjaźnione z Gutek Film osoby ze świata filmu, teatru i sztuki, aby wybrali swoje ulubione filmy z naszego repertuaru dostępnego online. Wybór nie był prosty - katalog VOD Gutek Film liczy ponad 130 tytułów z lat 2010-2019.

Dotychczas na kanałach social media GF pojawiły się listy filmów wyselekcjonowane przez Agnieszkę Holland, Małgorzatę Szumowską i Krzysztofa Skoniecznego.

W kolejnej odsłonie „Uzależnieni od kina… w domu” swoje ulubione tytuły z repertuaru Gutek Film wybrał Grzegorz Jarzyna - jeden z najważniejszych reżyserów teatralnych w Europie, dyrektor artystyczny TR Warszawa (dawny Teatr Rozmaitości). Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za „wybitne zasługi dla polskiej kultury, za osiągnięcia w pracy artystycznej i twórczej". Wyreżyserował m.in. takie spektakle jak „Bzik tropikalny" Witkacego, „Iwona, księżniczka Burgunda" Gombrowicza, „Magnetyzm serca" Fredry, oraz „Między nami dobrze jest" i „Inni ludzie" Masłowskiej.

Wszystkie filmy są dostępne na vod.pl oraz cineman.pl, a niektóre tytuły również na player.pl. Linki do serwisów znajdują się na podstronach filmu, dostepnych po kliknięciu w odpowiedni kafel (poniżej).

Uzależnieni od kina...w domu. Grzegorz Jarzyna poleca filmy Gutek Film na VOD:

☛ Control (2007), reż. Anton Corbijn
Zobacz na cineman.pl

☛ Dom, który zbudował Jack (2018), reż. Lars von Trier
Zobacz na vod.pl i na cineman.pl

☛ Intruz (2015), reż. Magnus von Horn
Zobacz na vod.pl i na cineman.pl

☛ Maiden (2018), reż. Alex Holmes
Zobacz na vod.pl i na cineman.pl

☛ Parasite (2019), reż. Bong Joon-ho
Zobacz na vod.pl, cineman.pl i player.pl

Pełen katalog filmów Gutek Film dostępnych online można znaleźć na stronie gutekfilm.pl/vod