2019-07-11

„Portret kobiety w ogniu” Céline Sciammy otworzy 19. MFF Nowe Horyzonty. W programie filmy Almodóvara, Joon-ho i Dolana

19. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty odbędzie się we Wrocławiu w dniach 25 lipca - 4 sierpnia 2019 roku. Na ponad 600 seansach widzowie zobaczą 223 pełnometrażowe filmy z 54 krajów, spośród których 142 będzie miało polskie premiery. W tym roku, poza Kinem Nowe Horyzonty, festiwalowe pokazy po raz drugi odbędą się również w Dolnośląskim Centrum Filmowym. Powrócą także seanse na wrocławskim Rynku.

Festiwal otworzy film „Portret kobiety w ogniu” Céline Sciammy (nagroda za scenariusz na tegorocznym MFF w Cannes). W programie Nowych Horyzontów znalazły się również nowe filmy Pedro Almodóvara („Ból i blask”), Xaviera Dolana („Matthias i Maxime”), Bong Joon-ho („Parasite”), Marco Belllocchio („Zdrajca”), Carlosa Reygadasa („Nasz czas”) oraz Corneliu Porumboiu („La Gomera”).

Wszystkie wymienione filmy będą miały na festiwalu swoją polską premierę, a dystrybutorem tytułów jest Gutek Film.

Na otwarciu festiwalu będzie obecna Céline Sciamma, reżyserka i scenarzystka „Portretu kobiety w ogniu”, oraz Adèle Haenel, która w filmie wciela się w jedną z głównych ról.

Pełny program festiwalu znajduje się na stronie www.nowehoryzonty.pl.

Sprzedaż biletów na seanse i koncerty poprzez stronę www.nowehoryzonty.pl i w kasie Kina Nowe Horyzonty rozpocznie się 17 lipca o godzinie 12.00.