2019-11-05

Filmy z repertuaru Gutek Film na 27. EnergaCamerimage w Toruniu

   
9 listopada w Toruniu rozpocznie się 27. edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych EnergaCamerimage. Na festiwal przyjadą w tym roku m.in. Quentin Tarantino, Richard Gere, Edward Norton i Danny De Vito, oraz wielu innych znakomitych gości, przede wszystkim uznanych autorów zdjęć.

Festiwal otworzy najnowszy film Romana Polańskiego pt. „Oficer i szpieg” ze zdjęciami wybitnego polskiego operatora, Pawła Edelmana. „Oficer i szpieg” opowiada opartą na faktach historię Alfreda Dreyfusa, francuskiego oficera skazanego na dożywocie za zdradę swojej ojczyzny i zesłanego na wygnanie. Georges Picquart, nowy szef wywiadu, wkrótce po uwięzieniu Dreyfusa odkrywa, że dowody przeciwko skazanemu zostały spreparowane. Wbrew swoim przełożonym Picquart postanowi za wszelką cenę ujawnić prawdę. Stawką w tej grze jest nie tylko błyskotliwie rozpoczęta kariera Picquarta, ale i wielki międzynarodowy skandal, który zmieni bieg historii. W rolach głównych występują nagrodzony Oscarem Jean Dujardin („Artysta”, „Wilk z Wall Street”), Louis Garrel („Marzyciele”) i Emmanuelle Seigner („Wenus w futrze”).

Pełny program festiwalu znajduje się na stronie www.camerimage.pl/.

Festiwal EnergaCamerimage potrwa do 16 listopada. Pełna lista filmów z repertuaru Gutek Film znajduje się poniżej.

FILM OTWARCIA
„Oficer i szpieg”

reż. Roman Polański
Francja, Włochy 2019

Premierowy pokaz odbędzie się 9 listopada w Centrum Festiwalowym – CKK Jordanki w Toruniu i będzie częścią Gali Otwarcia EnergaCAMERIMAGE 2019, obowiązują więc zaproszenia, jednakże w miarę dostępności wolnych miejsc, na seans zaproszeni są również posiadacze kart wstępu.

„Ból i blask”

reż. Pedro Almodóvar
Hiszpania 2019

piątek, 15.11, godz. 23:30, Sala Główna – CKK Jordanki (Aleja Solidarności 1-3, Toruń)


„Parasite”

reż. Bong Joon-ho
Korea Południowa 2019

sobota 16.11, godz. 13:30, Kino CSW (Wały Gen. Sikorskiego 13, Toruń)
 
„Schyłek dnia”

reż. László Nemes
Węgry, Francja 2018

czwartek 14.11, godz. 16:30, Cinema City (Czerwona Droga 1/6, Toruń)

„Siódma pieczęć”

reż. Ingmar Bergman
Szwecja 1957

wtorek 12.11, godz. 22:30, Kino CSW (Wały Gen. Sikorskiego 13, Toruń)