Winni

Den skyldige

„Winni” to trzymający w napięciu do ostatniej minuty thriller, który stał się sensacją festiwali w Sundance i Rotterdamie. Pełen zwrotów akcji, budujący gęstą atmosferę z oszczędnych, starannie wyważonych środków, klimatem i precyzją przywołujący na myśl „Locke’a” z Tomem Hardym.

Rutynowy wieczór przy telefonie alarmowym. Operator odbierający dziś połączenia – były funkcjonariusz policji – z niecierpliwością czeka na zbliżający się koniec zmiany. Pijani imprezowicze, niedzielni kierowcy, blokujący numer żartownisie – irytacja policjanta rośnie, do momentu, kiedy odbiera telefon od spanikowanej kobiety. Została porwana, a samochód, w którym się znajduje, jedzie w nieznanym kierunku. Gdy połączenie zostanie gwałtownie przerwane, mężczyzna nie opuszczając pokoju rusza kobiecie na ratunek, polegając wyłącznie na swoim doświadczeniu, intuicji i… telefonie.

W „Winnych” każda sekunda filmu, każdy grymas, spojrzenie czy dźwięk, łączą się w mistrzowską całość, prowadzącą do zaskakującego zakończenia.

Nagrody i festiwale

Camerimage 2018
Najlepszy Debiut Reżyserski
MFF Rotterdam 2018
Nagroda Publiczności
MFF Seattle 2018
Najlepszy Reżyser
Festiwal Filmowy Sundance 2018
Nagroda Publiczności

INFORMACJE

Reżyseria: Gustav Möller

Występują: Jakob Cedergren, Jessica Dinnage, Omar Shargawi

Kraj produkcji: Dania

Rok produkcji: 2018

Język oryginalny: duński

Gatunek: thriller

Czas trwania: 85 min.

PREMIERA W KINIE 9 Listopada 2018


PREMIERA NA DVD 3 Kwietnia 2019

ZOBACZ NA DVD

KUP DVD

ZOBACZ NA VOD

PRASA O FILMIE