Tajemnice Silver Lake

Under the Silver Lake

David Robert Mitchell, twórca horroru „Coś za mną chodzi”, powraca pełnym czarnego humoru kryminałem nawiązującym do klasycznych filmów noir. W rolach głównych Andrew Garfield („Niesamowity Spider-Man”, „Przełęcz ocalonych”) oraz Riley Keough („American Honey”, „Mad Max: Na drodze gniewu”).

33-letni Sam (Andrew Garfield) mieszka w Los Angeles i czeka na swoją życiową szansę. Większość czasu poświęca grom wideo i podglądaniu pięknych kobiet, a z braku lepszych zajęć z pasją oddaje się zgłębianiu sekretów, jakich Hollywood kryje tysiące. Kto zostawia tajemnicze znaki na ścianach domów? Jakie wskazówki zakodowane zostały na starych VHS-ach? Co kryje się między wersami tekstów największych popowych przebojów? Jaki przekaz zaszyfrowano na stronach undergroundowych komiksów? Pewnego dnia jego piękna sąsiadka (Riley Keough) znika bez śladu. Aby ją odnaleźć, Sam wyrusza w pełną przygód podróż po Mieście Aniołów. W jego głowie wszystko zaczyna łączyć się w jedną mroczną układankę, którą postanawia rozwikłać. Za wszelką cenę.

„Tajemnice Silver Lake” to niezwykle zabawna, pełna zaskakujących pomysłów i zwrotów akcji historia śledztwa, w którym poszlaki znajdują się w każdym popkulturowym artefakcie, a nic nie jest takie, jakie się nam zdaje. Czy największa w historii teoria spiskowa, skrywająca najmroczniejsze tajemnice Los Angeles, może okazać się prawdą?

Nagrody i festiwale

MFF Cannes 2018
Konkurs Główny
Sitges - Kataloński MFF 2018
Nagroda Krytyków

INFORMACJE

Reżyseria: David Robert Mitchell

Występują: Andrew Garfield, Riley Keough, Topher Grace, Callie Hernandez, Zosia Mamet

Kraj produkcji: USA

Rok produkcji: 2018

Język oryginalny: angielski

Gatunek: komedia, kryminalny, komediodramat

Czas trwania: 139 min.

PREMIERA W KINIE 21 Września 2018


PREMIERA NA DVD 30 Stycznia 2019

ZOBACZ NA DVD

KUP DVD

ZOBACZ NA VOD

PRASA O FILMIE