2019-10-23

Amerykańskie kino z repertuaru Gutek Film na 10. American Film Festival we Wrocławiu

5 listopada rozpocznie się jubileuszowa odsłona American Film Festival we Wrocławiu. W programie wydarzenia znalazła się rekordowa liczba 125 produkcji, z czego 69 zostanie pokazanych w Polsce po raz pierwszy. W tym roku festiwal będzie trwał jeden dzień dłużej (5-11 listopada).

10. American Film Festival otworzy pokaz „Irlandczyka” – najnowszego dzieła Martina Scorsese z wielkimi rolami Roberta De Niro, Ala Pacino i Joe Pesci. Ta epicka saga przedstawia świat przestępczości zorganizowanej w powojennej Ameryce z perspektywy Franka Sheerana — weterana II wojny światowej, kanciarza i zabójcy na zlecenie, który miał okazję współpracować z najsłynniejszymi kryminalistami stulecia.

Filmem zamknięcia będzie „Historia małżeńska” w reżyserii nominowanego do Oscara ® Noah Baumbacha – przenikliwy, pełen empatii portret rozpadającego się małżeństwa i rodziny, która pragnie pozostać razem. W rolach głównych występują Scarlett Johansson i Adam Driver, na ekranie pojawią się także Laura Dern, Alan Alda czy Ray Liotta.

W tym roku AFF będzie gościć aż 30 przedstawicielek i przedstawicieli świata filmu ze Stanów Zjednoczonych. Wśród nich znajdą się Mark Webber, aktor i reżyser, oraz Jan Van Hoy, producent filmowy, którzy odbiorą we Wrocławiu Indie Star Award – nagrodę honorującą wybitnych twórców niezależnego kina amerykańskiego. Specjalnym gościem festiwalu będzie Ari Aster, autor „Dziedzictwa. Hereditary” i „Midsommar. W biały dzień” (w programie AFF znalazła się wersja reżyserska jego najnowszego filmu).

Pełny program festiwalu znajduje się na stronie www.americanfilmfestival.pl.

Sprzedaż biletów na seanse rozpoczęła się 23 października o godzinie 12.00 poprzez stronę www.americanfilmfestival.pl i w kasie Kina Nowe Horyzonty.
 

„American Honey”

reż. Andrea Arnold
Wielka Brytania, USA 2016
Pokazy w ramach festiwalu:
9 listopada (sobota), godz. 17:30, KNH 2
11 listopada (poniedziałek), godz. 12:00, KNH 4

„Midsommar. W biały dzień” w wersji reżyserskiej

reż. Ari Aster
USA, Szwecja, Węgry 2019

Pokazy w ramach festiwalu:
8 listopada (piątek), godz. 21:15, KNH 9
9 listopada (sobota), godz. 12:30, KNH 9
 
„Tajemnice Silver Lake”

reż. David Robert Mitchell
USA 2018
Pokazy w ramach festiwalu:
6 listopada (środa), godz. 21:00, KNH 6
10 listopada (niedziela), godz. 12:30, KNH 3