2019-11-29

Uroczysta premiera filmu „Oficer i szpieg” w Kinie Muranów w obecności twórców. Film kinach od 27 grudnia

28 listopada w Kinie Muranów odbyła się uroczysta premiera filmu „Oficer i szpieg”. Specjalnymi gośćmi imprezy byli twórcy filmu - reżyser, producent i współautor scenariusza, Roman Polański, oraz autor zdjęć, Paweł Edelman.

Wydarzenie rozpoczęło się na sali Gerard, na której Roman Gutek, założyciel Gutek Film, oraz Jakub Duszyński, dyrektor artystyczny Gutek Film, powitali gości i podziękowali Festiwalowi Cinergia i jego dyrektorce Annie Serdiukow (to właśnie na zaproszenie festiwalu i łódzkiego Metropolis Roman Polański odwiedził Polskę). Na sali byli również przedstawiciele Instytutu Francuskiego, na czele z pierwszym radcą ambasady Francji, Mathieu Carmony, oraz radcą ds. kultury Ambasady Francji i dyrektorem Instytutu Francuskiego, Georgesem Dienerem.  

Głos zabrał Roman Gutek: - Dziś jest szczególny wieczór. Świętujemy 25 lat, w czasie których pokazaliśmy ponad 400 tytułów. Drugi powód świętowania to „Oficer i szpieg", zrealizowany przez jednego z największych mistrzów współczesnego kina. Ten film to wielka przygoda i równie wielka przyjemność oglądania. W Kinie Muranów na premierowe pokazy zapraszał osobiście Antonioni, Wim Wenders, Andrzej Wajda, Krzysztof Kieślowski. Teraz do tego grona dołącza Roman Polański.

Publiczność zgotowała Romanowi Polańskiemu i Pawłowi Edelmanowi kilkuminutowe owacje na stojąco jeszcze przed rozpoczęciem filmu. Brawa rozlegały się również po zakończeniu projekcji.

Roman Polański powitał widzów słowami: - Cieszę się, że mogą Państwo zobaczyć ten film już w Polsce. We Francji jest on obecny od dwóch tygodni. Chciałbym Państwu przypomnieć, że wspaniale zdjęcia do tego filmu zrealizował Paweł Edelman. Nasza wspólna przygoda rozpoczęła się przy „Pianiście". Mam nadzieję, że i tym razem będzie się Państwu podobało.

Poniżej znajdą Państwo zdjęcia z premiery autorstwa Karoliny Grabowskiej  - instagram: @karolinagrabowska/.

Zdjęcia w dobrej jakości do pobrania znajdą Państwo tutaj. (Uwaga - prosimy o oznaczanie autorki zdjęć)

„Oficer i szpieg” w kinach od 27 grudnia.