Mr. Gaga

Mr.Gaga

„Mr. Gaga” to najciekawszy film o tańcu współczesnym od czasu „Piny” (Variety), a jednocześnie laureat wielu nagród publiczności na międzynarodowych festiwalach. To film pozwalający zrozumieć związek ciała i ruchu z naszymi emocjami.

„Mr. Gaga” opowiada o genialnym choreografie Ohadzie Naharinie, wieloletnim szefie najsłynniejszego zespołu tańca współczesnego z Izraela – Batsheva Dance Company. Reżyser Tomer Heymann towarzyszył artyście przez 8 lat, aby ukazać jego życie i niezwykłą ewolucję jako tancerza, twórcy i człowieka. Heymann rejestrował zarówno jego życie prywatne, przebieg prób zespołu, jak i zajęcia z opracowanego przez Naharina języka ruchu – GAGA – umożliwiającego każdemu wyrażenie swoich emocji poprzez taniec. W połączeniu z niepokazywanym dotychczas materiałem archiwalnym oraz fragmentami tanecznych spektakli Batshevy dostajemy fascynującą historię człowieka, który zrewolucjonizował świat tańca współczesnego.

Ruch jest sposobem rozumienia siebie. Kto uważnie wsłucha się w swoje ciało, przekroczy swoje ograniczenia. Ohad Naharin

Nagrody i festiwale

SXSW Film Festival 2016
Najlepszy Dokument - Nagroda Publiczności
Europejskie Nagrody Filmowe 2016
Najlepszy Europejski Dokument (nominacja)
MFF Sofia 2016
Nagroda UNESCO dla Najlepszego Dokumentu

INFORMACJE

Reżyseria: Tomer Heymann

Występują: Ohad Naharin, Tzofia Naharin, Olivia Ancona

Kraj produkcji: Niemcy, Szwecja, Holandia, Izrael

Rok produkcji: 2015

Język oryginalny: hebrajski, angielski

Gatunek: dokumentalny

Czas trwania: 99 min.

PREMIERA W KINIE 10 Marca 2017


PREMIERA NA DVD 6 Października 2017

ZOBACZ NA VOD

PRASA O FILMIE