2019-12-31

Czwarta odsłona cyklu „Filmy nie tylko fiction” w Kinie Muranów. 8 stycznia o godz. 19:00 - Włochy oczami Jarosława Mikołajewskiego i Marca Bellocchia

8 stycznia o godz. 19:00 w Kinie Muranów Instytut Reportażu i Gutek Film zapraszają na czwarte spotkanie dotyczące Włoch, w ramach cyklu „Filmy nie tylko fiction".

Przedpremierowo (!) pokażemy film „Zdrajca” (2019) reż. Marco Bellocchio, a po seansie Anna Sańczuk porozmawia z Jarosławem Mikołajewskim o włoskiej rzeczywistości i realiach przedstawionych w filmie i w reportażach. Na spotkaniu będzie można zakupić książki Jarosława Mikołajewskiego i zdobyć jego podpis.

Wydarzenie na FB: facebook.com/filmynietylkofiction_4
Bilet do Kina Muranów w cenie 21 zł: KUP BILET

Gość:
Jarosław Mikołajewski - poeta, tłumacz z języka włoskiego, eseista, reportażysta, autor książek dla dzieci i znawca Włoch. Przekładał na polski utwory m.in. Dantego, Petrarki, Leopardiego, Pavesego, Pasoliniego. Autor osobistego wspomnienia o Ryszardzie Kapuścińskim, z którym pozostawał w przyjaźni (Sentymentalny portret Ryszarda Kapuścińskiego). W latach 2006-2012 był dyrektorem Instytutu Polskiego w Rzymie. Jego twórczość jest tłumaczona na kilkanaście języków. Laureat wielu nagród w Polsce i we Włoszech. W 2014 został odznaczony srebrnym medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis. W 2019 roku nakładem Dowodów Na Istnienie wydał reportaż Cień w cień. Za cieniem Zuzanny Ginczanki.

Prowadząca:
Anna Sańczuk – z wykształcenia historyczka sztuki, z zawodu dziennikarka, czasem zajmuje się również PR-em kultury. Razem z Maciejem Ulewiczem prowadzi program Kultura do kwadratu na antenie Polsat News 2.

-----
Instytut Reportażu i Gutek Film zapraszają na wydarzenie „Filmy nie tylko fiction". W każdą pierwszą środę miesiąca w Kinie Muranów odbywać się będą spotkania z autorami najgłośniejszych reportaży na temat konkretnego kraju, poprzedzone projekcjami filmów z repertuaru Gutek Film.

Następne spotkanie:

5.02.2020 - KANADA: Gierak-Onoszko i Dolan
Projekcja filmu „Matthias i Maxime” Xaviera Dolana i spotkanie z Joanną Gierak-Onoszko.