2020-01-08

Zobacz zwiastun „Matthias i Maxime” - nowego filmu Xaviera Dolana. W kinach od 21 lutego

Już 21 lutego do kin trafi najnowsze dzieło kanadyjskiego reżysera Xaviera Dolana pt. „Matthias i Maxime”. Przedstawiamy zwiastun filmu, którego premiera odbyła się podczas 72. MFF w Cannes, a który recenzenci okrzyknęli najlepszym filmem Dolana od czasów „Mamy”. Kanadyjski reżyser powraca także jako aktor i kreśli obraz współczesnych 30-latków, których krzepnąca tożsamość pozostawia coraz mniej miejsca na niespodzianki i nieprzewidziane zwroty uczuć. Zawieszeni pomiędzy dzieciństwem i dorosłością, przeczuwają, że nigdy nie będzie lepszej okazji, żeby ryzykując wszystko, powiedzieć: „Kocham”.

Najczulszy, najcieplejszy, bezwstydnie romantyczny „Matthias i Maxime” jest historią jednego pocałunku, który wstrząsnął starą znajomością, zmącił beztroskie wody młodości i na zawsze odmienił życie tytułowych bohaterów. Ten pean na cześć przyjacielskich więzów przypomina, że prawdziwa miłość nie może się obejść bez prawdziwej przyjaźni. A czasem się od niej zaczyna.

GŁOSY PRASY:
Dolan dojrzewa i powraca w wielkim stylu.
Vanity Fair

Czuły, delikatny i prawdziwy film.
The Guardian

„Matthias i Maxime” to film, który bawi się nostalgią za czasami, które jeszcze nie minęły. W swojej istocie jest tak realistyczny, tak prawdziwy, że odbiorca przeżywając to dzieło może zatęsknić za tym, co wciąż trwa.
Filmawka

Xavier Dolan reżysersko dojrzewa na naszych oczach, jednak w środku zostawia dalej spragnionego miłości i historii o niej niewinnego i naiwnego chłopaka. Na zawsze Dolan!
FDB

Najseksowniejszy, a jednocześnie najmocniejszy film Xaviera Dolana.
That Shelf

Wzruszająca oda do przyjaźni.
TimeOut

„Matthias i Maxime” w kinach od 21 lutego.