2020-12-04

Filmowy portret człowieka, którego mądrość jest dziś potrzebna bardziej, niż kiedykolwiek: „xABo: Ksiądz Boniecki” od dziś na VoD!

xabo-ksiadz-boniecki-plakapl-net.jpg

„xABo: Ksiądz Boniecki”, dokumentalny portret zakonnika, redaktora i filozofa, który całe życie wędruje własną drogą, jest już dostępny na VoD. Film można obejrzeć w serwisach Cineman.pl, vod.pl, Player.pl, E-Kino Pod Baranami, Katoflix oraz platformach UPC, Vectra, PREMIERY CANAL+, Multimedia oraz Orange.

Tytułowy xABo (to skrócony autograf, którego używa on w korespondencji z przyjaciółmi) przemierza Polskę, a napotkane w podróży osoby otwierają się przed nim i zadają mu fundamentalne pytania, jakie stawia sobie każdy człowiek. Szukając odpowiedzi reżyserka Aleksandra Potoczek przebyła wraz z bohaterem 50 tysięcy kilometrów i podczas trzech lat wspólnej wędrówki była świadkiem setek poruszających, osobistych spotkań, ale i momentów samotności i zmęczenia.

„xABo: Ksiądz Boniecki” to film pełen nadziei oraz czułości, przeniknięty mądrością i humorem tytułowego księdza Adama Bonieckiego.

xabo-ksiadz-boniecki-plakapl-net.jpg