Zobacz plakat nominowanego do 4 Oscarów „Tajnego agenta”. Film z Wagnerem Mourą w roli głównej przedpremierowo już w tym tygodniu
Wagner Moura zasłynął jako Pablo Escobar w serialu „Narcos”. Widzieliśmy go również na dużym ekranie jako korespondenta wojennego w „Civil War”. Za rolę sprawiedliwego uwikłanego w polityczne układy w „Tajnym agencie” tylko do tej pory otrzymał Złoty Glob i nagrodę aktorską w Cannes. Ma też szansę na pierwszego w swej karierze Oscara. „Tajny agent” jest nominowany do 4 statuetek Amerykańskiej Akademii Filmowej, w tym w kategorii Najlepszy Film. Moura, wcielając się w postać Marcelo, porusza się w labiryncie brudnych sekretów z lekkością i wdziękiem gwiazd starego Hollywood. Przedstawiamy plakat najnowszego filmu Klebera Mendonçy Filho i zapraszamy na pokazy przedpremierowe jeszcze w tym tygodniu. „Tajny agent” w repertuarach kin od 27 marca.
LISTA POKAZÓW PRZEDPREMIEROWYCH:
Cinema City Gliwice | 17-19.02
Cinema City Zielona Góra | 17-19.02
Cinema City Rybnik | 18.02
Cinema City Wałbrzych | 18-19.02
Cinema City Bydgoszcz | 17-19.02
Cinema City Bielsko-Biała | 18.02
Cinema City Arkadia Warszawa | 17-19.02
Cinema City Białołęka Warszawa | 17-19.02
Cinema City Bonarka Kraków | 17-19.02
Cinema City Jurajska Częstochowa | 17-19.02
Cinema City Kinepolis Poznań | 18.02
Cinema City Korona Wrocław | 18.02
Cinema City Manufaktura Łódź | 18.02
Cinema City Mokotow Warszawa | 17-19.02
Cinema City Plaza Lublin | 17-19.02
Cinema City Plaza Poznań | 17-19.02
Cinema City Punkt 44 Katowice | 17-19.02
Cinema City Silesia Katowice | 17-19.02
Cinema City Wolność Częstochowa | 17-19.02
Cinema City Wroclavia Wrocław | 17-19.02
Cinema City Warszawa | 17-19.02
Kraków, Kino Pod Baranami | 21.02
Łowicz, Kino Fenix | 21.02
Łódź, Kino Charlie | 22.02
Warszawa, Kinoteka | 22.02
Warszawa, Kino Muranów | 27.02
Warszawa, Kino Wisła | 18.02
Wrocław, Kino Nowe Horyzonty | 17.02
Film Klebera Mendonçy Filho („Aquarius", „Bacurau"), należącego do czołówki najwybitniejszych reżyserów współczesnego kina światowego, przywołuje ducha klasycznego kina gangsterskiego. Jednocześnie brawurowo łączy wątki obyczajowe z epickim rozmachem, humor z seksapilem, nostalgię z grozą.
Film Mendonçy Filho rozgrywa się w Brazylii lat 70. podczas karnawału. Zanurzone w palącym słońcu miasto Recife jest na granicy szaleństwa: w trakcie roztańczonego święta giną ludzie, gdzieś na plaży znaleziono rekina z ludzką nogą w brzuchu, a wśród tłumów krążą dwaj zabójcy z tajną misją... Kolory i radość to tylko pozory – to czasy brutalnej wojskowej dyktatury. Marcelo, bohater „Tajnego agenta", to mężczyzna przypadkowo uwikłany w sieć politycznych i kryminalnych intryg sięgających szczytów władzy. Był uczciwy, więc stał się celem skorumpowanego systemu i teraz każdy kolejny krok może kosztować go życie. Jak ocalić siebie i rodzinę w świecie brutalnej przemocy, fałszywych tożsamości, podsłuchów i kłamstw?
„Tajny agent" w kinach od 27 marca.