Aktualności

Porwanie-Michela-B1

Świetne recezje „Porwania Michela Houellebecqa” – film od dziś w kinach

Od dziś w kinach komedia „Porwanie Michela Houellebecqa” w reżyserii Guillame’a Nicloux, w którym tytułową postać gra… sam Houellebecq. Pisarz nie szczędzi nam swoich kontrowersyjnych poglądów, w tym na temat Polski i Polaków. Zaprezentowany na tegorocznym festiwalu w Berlinie film okazał się jedną z najczęściej dyskutowanych sensacji imprezy, a dziś trafia do polskich kin.

Perwersyjnie zabawny, napędzany offową energią pseudodokument i pseudothriller o znanym pisarzu, który swoim porwaniem właściwie się nie przejmuje: jest w końcu, jak mówi, w takim momencie życia, że mógłby już umrzeć.
Paweł T. Felis, Gazeta Co Jest Grane*****

Kiedy ostatnio popłakałam się w kinie ze śmiechu? Wieki temu. I oto teraz rozbolał mnie brzuch od nieustannego chichotu. Sprawił to najgłośniejszy pisarz współczesnej Francji.
Monika Małkowska, Rzeczpospolita

Pomysł okazuje się działać doskonale jako pole do komediowej improwizacji.
Darek Arest, Filmweb

Filmowa zgrywa roku. „Porwanie Michela Houellebecqa” najlepiej opisują trzy słowa: alkohol, seks i literatura. Kuba Armata, Dziennik Gazeta Prawna

Dlaczego śmieszą nas zdjęcia Kim Dzong Una, który patrzy na rzeczy? Dlatego, że to Kim Dzong Un. Dlaczego śmieszy nas „Porwanie Michela Houellebecqa”? Dlatego, że to film z samym Michelem Houellebecqiem w roli głównej.
Dominika Sitnicka, Magazyn Kulturalny

To brawurowa satyra na francuski światek artystyczny i przekorny portret pisarza „grającego” główną rolę. Pozornie prosty, ale inteligentny film.
Krzysztof Kwiatkowski, Wprost

„Porwanie Michela Houellebecqa”

od dziś w kinach