2020-09-16

Spotkanie z Agnieszką Holland w Kinie Muranów już 22 września


22 września (wtorek), o godz. 18:00 w Kinie Muranów odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu „Szarlatan" ze specjalnym udziałem Agnieszki Holland. Po projekcji odbędzie się spotkanie z reżyserką, które poprowadzi Łukasz Knap.

Najważniejsza polska reżyserka i zarazem jedna z najwybitniejszych autorek światowego kina powraca opartym na faktach, zrealizowanym z rozmachem „Szarlatanem”. Debiutujący na tegorocznym Berlinale, gdzie uznano go za jeden z najlepszych tytułów festiwalu, film Agnieszki Holland to znakomita, nieszablonowa i niesłychanie zmysłowa opowieść o mężczyźnie, który zapragnął okiełznać naturę.

★ BILETY ★ 30 zł ★ KUP BILET

Wydarzenie na FB: facebook.com/Szarlatan_spotkanie  

---
Gość:
Agnieszka Holland – jedna z najwybitniejszych reżyserek i scenarzystek światowej kinematografii. Urodzona w 1948 r. w Warszawie, absolwentka praskiej szkoły filmowej FAMU. Po studiach pracowała jako asystent reżysera przy filmach Krzysztofa Zanussiego i Andrzeja Wajdy. Na koncie ma ponad 30 filmów i zdobytych za nie najważniejszych nagród, m.in. Złoty Glob („Europa, Europa”) oraz Srebrny Niedźwiedź (za „Pokot”). Nominowana do nagród BAFTA, Emmy, oraz trzykrotnie do Oscara (za „Gorzkie żniwa”, „Europa, Europa” i „W ciemności”). Współpracowała z największymi gwiazdami Hollywood - Leonardo DiCaprio, Edem Harrisem, Maggie Smith, Kevinem Spacey, czy Jennifer Jason Leigh. Obok realizacji filmów Agnieszka Holland zajmuje się również tłumaczeniem literatury czeskiej na język polski. Do jej największych osiągnięć w tej dziedzinie należy przekład „Nieznośnej lekkości bytu” Milana Kundery.

Prowadzący:
Łukasz Knap - dziennikarz, krytyk filmowy współpracujący m.in. z „Vogue”, „Newsweekiem” i „Przekrojem”. Od niedawna autor kanału YouTube Kanapa Knapa, na którym rozmawia z gośćmi i recenzuje filmy. Absolwent wiedzy o kulturze na Uniwersytecie Warszawskim i filmoznawstwa na University of Derby.

„Szarlatan” w kinach od 9 października.