2023-02-20

Nagrodzony Złotymi Lwami anglojęzyczny debiut Agnieszki Smoczyńskiej już na VOD! Sprawdź, gdzie obejrzysz „Silent Twins”

Nagrodzony Złotymi Lwami anglojęzyczny debiut Agnieszki Smoczyńskiej już na VOD! Sprawdź, gdzie obejrzysz „Silent Twins”.

Światowa premiera w konkursie Un Certain Regard festiwalu w Cannes, Złote Lwy dla Najlepszego Filmu na FPFF w Gdyni i siedem nominacji do Orłów, nagród Polskiej Akademii Filmowej. „Silent Twins” w reżyserii jednej z najoryginalniejszych polskich reżyserek – Agnieszki Smoczyńskiej od dziś do obejrzenia na VOD. W rolach głównych gwiazda „Czarnej Pantery” Letitia Wright i znana z serialu „Mały topór” Tamara Lawrance.

Scenariusz do „Silent Twins” został napisany w oparciu o reportaż Marjorie Wallace. Dziennikarka przedstawia w nim historię bliźniaczek z Barbadosu, które po przeprowadzce do Wielkiej Brytanii zaczynają coraz bardziej izolować się od świata, by w końcu zawrzeć między sobą pakt milczenia. Od ponurej prowincji, która czarnym dziewczynkom ma do zaoferowania głównie upokorzenia, „milczące bliźniaczki” uciekają w eksplodujące neonowymi kolorami, oprószone słonecznym blaskiem fantazje o pisarskiej sławie, romantycznej miłości i basenach pełnych Pepsi-Coli. Ale podkręcona hormonami nastoletnia wyobraźnia June i Jennifer Gibbons ma także mroczną stronę – podobnie jak ich podszyta rywalizacją więź.

Film „Silent Twins” jest już dostępny online na platformach:

Nowe Horyzonty VOD;
PREMIERY CANAL+;
Player.pl;
MOJEeKINO.pl;
E-Kino Pod Baranami;
Rakuten TV;
Vectra;
MEGOGO.

Kreując na ekranie wewnętrzny świat bliźniaczek, Agnieszka Smoczyńska pełnymi garściami czerpie z estetyki starych reklam, kolorowych magazynów czy mydlanych oper. Sięga po thriller i zmysłowy musical, dramat i poklatkową animację. Ale emocjonalna bomba, jaką jest „Silent Twins”, swoją energię zawdzięcza także Letitii Wright i Tamarze Lawrance. Aktorki tworzą przejmujące role dziewczyn, które nie mogą żyć ani bez siebie, ani razem, i których nastoletni bunt wymknął się spod kontroli. Film Smoczyńskiej można odczytywać jako studium toksycznej więzi, artystycznego geniuszu czy kobiecego buntu. Może to opowieść o ucieczce od rasistowskiego społeczeństwa, a może ballada o niemożliwej miłości?