2019-07-29

Pokazy „Maiden” ze spotkaniami w Warszawie i Poznaniu. Film w kinach od 9 sierpnia

maiden-plakatpl-no-logo-lekki.jpg

Maiden” to wyjątkowa opowieść o pokonywaniu granic i sile kobiet, przebój festiwalu Sundance i nieoczekiwany hit dokumentalnego boxoffice’u w USA. Gutek Film zaprasza na specjalne pokazy przedpremierowe połączone ze spotkaniami z inspirującymi kobietami. 

POZNAŃ, Kino Pałacowe, 29 lipca (dziś!), godz. 18:00

Gość
Marta Sziłajtis-Obiegło - kapitan jachtowy, najmłodsza Polka, który samotnie opłynęła świat. W 2008 roku wyruszyła w samotny rejs dookoła świata. Trasa rejsu prowadziła z Wenezueli przez Morze Karaibskie, Kanał Panamski, Pacyfik, Północną Australię, Ocean Indyjski i Południowy Atlantyk. Marta została wyróżniona nagrodą Rejs Roku 2009, uhonorowana dyplomem Kapitana Żeglugi Wielkiej Honoris Causa, laureatka nagrody Tony’ego Halika oraz Kolosów. W latach 2010- 2015 podbijała rejony polarne na pokładzie jachtu wyprawowego s/y Operon. Pomysłodawczyni i kapitan zimowej wyprawy do Murmańska i rejsu etapowego dookoła Skandynawii- przez Rosję, Spitsbergen i Norwegię. W kolejnych latach pływała na Islandię i Wyspy Owcze, by na koniec zająć się obsługą stacji polarnych na Svalbardzie. Mówią, że jest to najbardziej uparta kobieta na polskich pokładach.

Prowadzący:
Krzysztof Olejnik - z zawodu dziennikarz, z zamiłowania żeglarz. Skipper prowadzący rejsy po Bałtyku i Morzu Śródziemnym. Były publicysta sportowy „Gazety Wyborczej”, „Wprost” i „Newsweeka”. Były żeglarski mistrz polski dziennikarzy. Od dziesięciu lat wydawca i redaktor naczelny magazynu „Wiatr” – pierwszego bezpłatnego pisma o sportach wodnych. Publikował artykuły o najważniejszych wydarzeniach z żeglarskiego świata oraz wywiady z najsłynniejszymi polskimi żeglarzami.


WARSZAWA, Kino Muranów, 8 sierpnia, godz. 19:00

Pokaz połączony z debatą magazynów Sens i Zwierciadło
Temat spotkania: Wychowane do odwagi, czyli jakich liderek dzisiaj potrzebujemy?

Goście: 
Hanna Samson - pisarka, psycholożka, w SENSie prowadzi rubrykę Bez Sensu
Ewa Klepacka-Gryz - psychoterapeutka, w SENSie prowadzi rubrykę Terapia Jednego Spotkania 

Prowadząca: 
Martyna Harland - psycholożka, autorka projektu Filmoterapia.pl, w SENSie co miesiąc prowadzi filmoterapeutyczne rozmowy z Grażyną Torbicką

„Maiden” w kinach od 9 sierpnia. 

maiden-plakatpl-no-logo-lekki.jpg