Aktualności

WSZYSCY WIEDZA_plakat PL

Penélope Cruz i Javier Bardem w filmie „Wszyscy wiedzą” – polski plakat

Przedstawiamy polski plakat nowego filmu Asghara Farhadiego pt. „Wszyscy wiedzą”. Najnowszy film dwukrotnego laureata Oscara z wielkimi kreacjami hiszpańskiej pary: Penélope Cruz i Javiera Bardema, otworzył tegoroczny MFF w Cannes. Jego polska premiera odbyła się na MFF Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

Cruz wciela się w rolę Laury, kobiety, która przed laty wyjechała do Argentyny, a dziś powraca do rodzinnego hiszpańskiego miasteczka na ślub siostry. Bardem gra Paco, jej dawnego kochanka, teraz cenionego winiarza. We „Wszyscy wiedzą” parę, którą kiedyś łączyło uczucie, tym razem połączy tragedia: podczas burzowej weselnej nocy znika bowiem nastoletnia córka Laury, Irene.

Oglądanie na ekranie trójkąta Cruz, Bardem i Darín to czysta rozkosz. | Variety

Mając do dyspozycji śmietankę hiszpańskojęzycznych artystów, Asghar Farhadi w historię pełną wątpliwości, wzajemnych oskarżeń i fałszywych tropów wplata miłość, żal, pieniądze i rodzinne niesnaski, komponując z tych elementów pełnokrwisty dramat. | Screendaily

„Wszyscy wiedzą” ma wszystkie elementy najlepszych filmów dwukrotnie nagrodzonego Oscarem Asghara Farhadiego. | The Hollywood Reporter

https://www.youtube.com/watch?v=g_tPH5osx1s

OPIS FILMU

„Wszyscy wiedzą” to trzymający w napięciu, zaskakujący i do samego końca mylący tropy nowy film Asghara Farhadiego. Za sprawą tego mistrzowsko poprowadzonego dramatu obyczajowego z elementami kryminału i love story, po raz kolejny na ekranie spotkał się gwiazdorski duet (a prywatnie para) – Penélope Cruz i Javier Bardem.

Cruz wciela się w rolę Laury, kobiety, która przed laty wyjechała do Argentyny, a dziś powraca do rodzinnego hiszpańskiego miasteczka na ślub siostry. Bardem gra Paco, jej dawnego kochanka, teraz cenionego winiarza. We „Wszyscy wiedzą” parę, którą kiedyś łączyło uczucie, tym razem połączy tragedia: podczas burzowej weselnej nocy znika bowiem nastoletnia córka Laury, Irene. Od tego momentu osadzony w urokliwym, okolonym winnicami miasteczku, film zdobywcy dwóch Oscarów (za „Rozstanie” i „Klienta”) całkowicie zmienia nastrój. Fasada sielanki gwałtownie pęka, a zza niej wychodzą rodzinne sekrety, zawiści, namiętności i skrzętnie ukrywane konflikty. Przeszłość nawiedza misternie tkaną opowieść niczym zły duch; burząc przy tym spokój całego miasteczka. Na jaw wychodzą kolejne tajemnice, o których „wszyscy wiedzą”, ale nikt nie chce przerwać zmowy milczenia.

Farhadi prowadzi opowieść z charakterystyczną dla siebie swobodą i lekkością. Rodzina to terytorium, na którym porusza się z wprawą, bezbłędnie wychwytując paradoksy, dzięki którym to kłębowisko toksycznych emocji, sprzecznych interesów i wzniosłych uczuć działa jak doskonale naoliwiona maszyna. Intymny, a przy tym kipiący emocjami „Wszyscy wiedzą” dowodzi, że w opowiadaniu o związkach i relacjach, Farhadi nie ma sobie równych.

„Wszyscy wiedzą” w kinach

od 15 maja 2019