2021-03-03

Paweł Pawlikowski i Mariusz Wilczyński w rozmowie o „Zabij to i wyjedź z tego miasta”. Film w kinach od 5 marca

zabijtoiwyjedzztegomiasta-plakatpl-lq.jpg

Już w najbliższy piątek do kin wejdzie nagradzany na całym świecie film „Zabij to i wyjedź z tego miasta". Animacja Mariusza Wilczyńskiego to dużo więcej niż film: to 14 lat życia poświęconych na realizację tego niesamowitego, osobistego projektu. To przyprawiająca o dreszcze podróż w przeszłość własną i kraju, wywoływanie duchów ludzi i miejsc, terapeutyczna opowieść o rodzinie i wzruszający hołd dla przyjaźni. Z okazji premiery z Wilczyńskim o filmie rozmawiał Paweł Pawlikowski, wybitny reżyser i zdobywca Oscara za film „Ida".

„Zabij to i wyjedź z tego miasta" jest osobisty, uniwersalny, straszny i piękny, literacki i muzyczny – poezja! Jestem zazdrosny w dobrym sensie tego słowa - rozpoczął rozmowę Pawlikowski. Ten film cały czas rośnie i wciąga, co jest piękne, przedziwne i rzadkie w dzisiejszym kinie. (...) Jest jak medytacja i hipnotyczna opowieść - on po prostu niesie dobro.

Wilczyński opowiedział m.in. o znajomości z Tadeuszem Nalepą, kompletowaniu obsady, dźwięku i sposobie nagrywania dialogów, długoletnim procesie tworzenia, bogactwie znaczeń i niuansów oraz odbiorze filmu zagranicą. Ten film był sensem mojego życia. Czternaście lat orgiastycznej miłości!, powiedział twórca „Zabij to i wyjedź z tego miasta"

Pełną rozmowę można obejrzeć na kanale amerykańskiego dystrybutora filmu (Outsider Pictures): https://youtu.be/R2QpHauaQzQ

„Zabij to i wyjedź z tego miasta" w kinach od 5 marca!

 

zabijtoiwyjedzztegomiasta-plakatpl-lq.jpg