2021-01-15

Ona kontra świat, czyli islandzka Erin Brockovich musi zawalczyć o swoje w filmie „Daleko od Reykjavíku” – od dziś na VoD!

daleko-od-reykjaviku-plakat-pl.jpg

„Daleko od Reykjavíku”, nowe dzieło Grímura Hákonarsona, twórcy kinowego przeboju „Barany. Islandzka opowieść”, jest już dostępne na VoD. Film można obejrzeć w serwisach Cineman.pl, vod.pl, E-Kino Pod BaranamiMOJEeKINO.PL oraz platformach UPC oraz HBO GO.

„Daleko od Reykjavíku” koncentruje się wokół wiejskiego życia, którego rutyną wstrząsają nieoczekiwane zdarzenia, a w ich centrum znajdzie się – do tej pory łagodna i pokorna – Inga. Kiedy z jej życia niespodziewanie zniknie mąż, a bohaterka odkryje jego tajemnice, smutek zamieni się w gniew skierowany przeciwko lokalnej wspólnocie. Po raz pierwszy w życiu Inga odkryje w sobie moc i siłę do walki, i niczym islandzka Erin Brockovich, ruszy na wojnę z patologiczną korporacją i zastraszonymi sąsiadami.

Zachwycające pejzaże Islandii, subtelny humor oraz silna i nieustraszona kobieca bohaterka to tylko niektóre z powodów dla których warto obejrzeć ten ujmujący komediodramat.

daleko-od-reykjaviku-plakat-pl.jpg