2019-02-04

Nominowany do Oscara „Kafarnaum” w reż. Nadine Labaki przedpremierowo w 7 miastach w ramach Spotkań Filozoficznych

Gutek Film i Uniwersytet Warszawski zapraszają 13 lutego (środa), o godz. 19:00 do warszawskiego kina Muranów, na kolejne Spotkanie Filozoficzne, w ramach którego pokażemy przedpremierowo „Kafarnaum” w reżyserii Nadine Labaki.

Porównywany do słynnego „Slumdoga. Milionera z ulicy”, film libańskiej reżyserki miał swoją światową premierę na Festiwalu w Cannes, gdzie został uhonorowany Nagrodą Jury i sprowokował najgłośniejsze i najdłuższe (aż piętnastominutowe!) owacje podczas festiwalu. „Kafarnaum” jest także nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny, gala wręczenia nagród odbędzie się 24 lutego.  Film był nominowany w tej samej kategorii do Złotych Globów, brytyjskich nagród BAFTA oraz francuskich Cezarów, a w miniony weekend zdobył Nagrodę Publiczności na Festiwalu w Rotterdamie.

Po seansie w Kinie Muranów dyskusję z widzami poprowadzi dr. Adam Andrzejewski — filozof i teoretyk sztuki, adiunkt w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego.

Wydarzenie na FB: facebook.com/Filozofia_Warszawa/

SPOTKANIA FILOZOFICZNE to cykl comiesięcznych spotkań, z których każde składa się z projekcji filmu z repertuaru Gutek Film oraz rozmowy z publicznością na temat bezpośrednio zainspirowany filmem. Patronat nad cyklem objął magazyn Filozofuj!

dr Adam Andrzejewski — Autor prac z zakresu estetyki analitycznej i filozofii sztuki opublikowanych w polskich i zagranicznych czasopismach naukowych. Laureat Nagrody Naukowej POLITYKI (2016) oraz stypendium START Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej (2018). Członek Zarządu European Society for Aesthetics.

potkania Filozoficzne w pozostałych miastach:

POZNAŃ: 6 lutego (środa) o godz. 21:00 w Kinie Muza
Spotkanie po projekcji poprowadzi Andrzej Marzec – filozof, krytyk filmowy, doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Instytucie Filozofii UAM w Poznaniu, redaktor "Czasu Kultury".

Wydarzenie na FB: facebook.com/Filozofia_Poznan/

ŁÓDŹ: 12 lutego (wtorek) o godz. 19:00 w Kinie Charlie
Dyskusje po filmie poprowadzi dr Krzysztof Kędziora – adiunkt w Katedrze Etyki Instytutu Filozofii UŁ. Związany także z wydziałem Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej, gdzie prowadzi zajęcia z etyki w mediach.

Wydarzenie na FB: facebook.com/Filozofia_Łódź/

KRAKÓW: 13 lutego (środa) o godz. TBA w Kinie Pod Baranami
Spotkanie wokół filmu poprowadzi mgr Anna Piskorska - filmoznawczyni, absolwentka studiów międzywydziałowych (filozofia, religioznawstwo, kulturoznawstwo) i doktorantka w Instytucie Sztuk Audiowizualnych UJ. Prowadzi autorskie kursy na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Wydarzenie na FB: facebook.com/Filozofia_Krakow/

KATOWICE: 13 lutego (środa) o godz. 18:30 w Kinie Światowid
Rozmowę po filmie poprowadzi dr hab. Mariusz Wojewoda, adiunkt Instytutu Filozofii (Filozofia & Coaching & Kognitywistyka w Katowicach) Uniwersytet Śląski w Katowicach.

Wydarzenie na FB: facebook.com/Filozofia_Katowice/

TRÓJMIASTO: 13 lutego (środa) o godz. 19:30 w Gdyńskim Centrum Filmowym
Dyskusję po filmie poprowadzi dr Robert Rogoziecki z Instytutu Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa Uniwersytetu Gdańskiego oraz dr Joanna Sarbiewska z Katedry Wiedzy o Filmie i Kulturze Audiowizualnej.

Wydarzenie na FB: facebook.com/Filozofia_Trójmiasto/

TORUŃ: 7 listopada (środa) o godz. 18:00 w Kinie Centrum
Po seansie odbędzie się dyskusja z udziałem dr hab. Krzysztofa Abriszewskiego z Zakładu Filozofii Współczesnej w Instytucie Filozofii Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Wydarzenie na FB: facebook.com/Filozofia_Torun/