Aktualności

milczenie_cover_300_full

„Milczenie” – najmocniejszy i najbardziej osobisty film Martina Scorsese – już na DVD!

„Milczenie”, najmocniejszy, a jednocześnie najbardziej osobisty film w karierze Martina Scorsese, od dziś na DVD. Film dostępny w sklepach sieci Empik, Media Markt, Saturn oraz Matras, a także w sklepach internetowych empik.com i DVDmax.pl w cenie 29,99 zł. 18 grudnia DVD z filmem pojawi się jako dodatek do świątecznego wydania Tygodnika POLITYKA (nr 51/3141). 

Film również dostępny w sklepie online Gutek Film w promocyjnej cenie 24,99 zł. 

OPIS FILMU

Piękny, ambitny, satysfakcjonujący. | Empire

Najmocniejszy film w karierze twórcy „Wilka z Wall Street” i „Infiltracji”. | Time Out

Inspirowany autentycznymi wydarzeniami i zrealizowany z niezwykłym rozmachem najnowszy film twórcy „Wilka z Wall Street”, „Infiltracji” i „Chłopców z ferajny”. Przez trzydzieści lat wybitny reżyser Martin Scorsese przygotowywał adaptację od dawna go fascynującej, słynnej powieści Shūsaku Endō. Trzydzieści lat po „Misji” powstało kolejne filmowe arcydzieło ukazujące ludzi żyjących w czasach wielkich napięć i konfliktów religijnych. W rolach głównych Andrew Garfield („Przełęcz ocalonych”), Adam Driver („Paterson”, „Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy”) oraz Liam Neeson („Uprowadzona”).

XVII wiek. Dwóch młodych jezuitów pokonuje tysiące kilometrów, aby potajemnie przedostać się do Japonii, gdzie toczy się bezwzględna walka z chrześcijaństwem. Misjonarze poszukują swojego nauczyciela – słynącego z odwagi kapłana, o którym krążą plotki, że wyrzekł się wiary katolickiej i został buddyjskim mnichem. To, czego doświadczą, wystawi ich umiejętności przetrwania, a także wszystko, w co wierzą, na najcięższą próbę.

„Milczenie” to najmocniejszy, a jednocześnie najbardziej osobisty film w karierze Martina Scorsese. Amerykański twórca poszukuje odpowiedzi dotyczących istoty i sensu religii, a także wierności swoim przekonaniom w świecie, w którym płaci się za nią najwyższą cenę.

Film na DVD w oryginalnej wersji językowej (angielski, japoński, portugalski) z polskimi napisami oraz polskim lektorem, a także z polską audiodeskrypcją oraz polskimi napisami dla niesłyszących.

Czas trwania: 155 min.
Region: 2
Dźwięk: DD 5.1, DD 2.0

Dodatki: wywiad z reżyserem Martinem Scorsese, wywiady z aktorami: Liam Neeson, Andrew Garfield, Adam Driver.