Aktualności

01-jack_small

Lars von Trier przedstawia: bohaterowie filmu „Dom, który zbudował Jack” na specjalnych plakatach!

Ruszyła międzynarodowa kampania nowego filmu Larsa von Triera „Dom, który zbudował Jack”. Producent filmu Zentropa na oficjalnej stronie na Facebooku opublikował 7 specjalnych plakatów, prezentujących Jacka oraz jego ofiary. Na jednym z plakatów pojawia się również sam Lars von Trier. 

Plakaty do pobrania z oficjalnej strony FB filmu: www.facebook.com/DomktoryzbudowalJack

02-verge_small

03-1st-incident_small

04-2nd-incident_small

05-3rd-incident_small

06-4th-incident_small

07-director_small

OPIS FILMU

„Dom, który zbudował Jack” to podszyty czarnym humorem, długo oczekiwany thriller Larsa von Triera, reżysera „Nimfomanki”, „Antychrysta” i „Melancholii”. W rolach głównych Matt Dillon („Miasto gniewu”), Uma Thurman („Nimfomanka”, „Kill Bill”), Riley Keough („American Honey”) oraz Bruno Ganz („Niebo nad Berlinem”, „Upadek”, „Nosferatu Wampir”).

Tytułowy Jack to nowa postać w mrocznym popkulturowym klanie, obok Kuby Rozpruwacza, Dextera czy Hannibala Lectera. Duński reżyser pokazuje kilkanaście lat z życia seryjnego mordercy, który widzi swoje zbrodnie jako mroczne dzieła sztuki. Jaki kształt nada swojej zbrodni doskonałej? Portretując okrutnego, acz piekielnie inteligentnego zabójcę, Lars von Trier sięga po motywy z malarstwa Francisa Bacona, poezję Williama Blake’a i muzykę wybitnego pianisty Glenna Goulda. Zaprasza widza do udziału w widowisku, które wymaga zarówno mocnych nerwów, jak i otwartej głowy. Ale takie podejście zostaje z nawiązką wynagrodzone.

Trier nakręcił wiele filmów o dobrych kobietach – tym razem postanowił opowiedzieć o złym mężczyźnie. „Dom, który zbudował Jack” to prowokacyjne, śmiałe, pełne wizualnych pomysłów kino poszukujące odpowiedzi na pytanie o naturę dobra i zła.

„Dom, który zbudował Jack”

w kinach od 18 stycznia 2019