2020-10-08

Konkurs z Sylveco i Darami Natury. „Szarlatan” w kinach od piątku!

9 października do 120 kin w całej Polsce wejdzie „Szarlatan”, najnowsze dzieło Agnieszki Holland. Partnerami filmu są Sylveco (producent kosmetyków naturalnych), oraz Dary Natury (producent ekologicznych ziół, przypraw, herbat i żywności). 

Natura gra w filmie Holland istotną rolę - główny bohater, Jan Mikolášek, to zielarz, który używa autorskich, roślinnych mikstur do leczenia ludzi. Na teaserowych plakatach zapowiadających „Szarlatana" znalazły się XIX-wieczne ryciny leczniczych i trujących roślin - ostropest plamisty, mniszek lekarski, bieluń dziędzierzawa, mak polny i oset. Nie bez powodu marki Sylveco oraz Dary Natury zostały partnerami filmu Szarlatan". Obu firmom przyświeca idea życia z naturą w symbiozie, a ich produkty idealnie wpisują się w tematykę filmu.

Na Facebooku i Instagramie Gutek Film obecnie trwa konkurs, w którym do wygrania są zestawy kosmetyków Sylveco oraz herbaty od Darów Natury. 

---

Firma SYLVECO to polski producent kosmetyków naturalnych, powstających z pasji i fascynacji bogactwem otaczającej nas przyrody. Misją marki jest promowanie życia w zgodzie z naturą, poprzez tworzenie przyjaznych dla człowieka i środowiska naturalnych kosmetyków.

Twórcy firmy przekuli pasję w sukces, rozwijając się z lokalnej rodzinnej manufaktury do lidera na rynku kosmetyków naturalnych, którego produkty są rozpoznawane i cenione przez klientów w całym kraju.

Do firmy należą marki SYLVECO, SYLVECO dla dzieci, BIOLAVEN, VIANEK, ALOESOVE, DUETUS oraz ROSADIA. Zostały stworzone z myślą o świadomych, wymagających klientach, którzy wybierając zdrową, naturalną pielęgnację wiedzą, że zapewniają swojej skórze wszystko, czego naprawdę potrzebuje. 

Wizytówką SYLVECO jest zawartość naturalnych, nieprzetworzonych chemicznie surowców roślinnych oraz ekstraktów z typowych dla Polski ziół, na których bazują ich produkty. Starannie dobrane składniki i dopracowane receptury gwarantują doskonałą jakość kosmetyków, które oferują. 

Kosmetyki Sylveco można kupić w najlepszych drogeriach, oraz na stronie: https://sylveco.pl/ 

---

DARY NATURY to firma działająca w branży zielarskiej oraz zdrowej żywności. Położona jest w południowej części województwa podlaskiego, w powiecie siemiatyckim, w małej, ukrytej wśród lasów wiosce Koryciny. Rejon wokół firmy charakteryzuje się wyjątkową lesistością oraz zróżnicowaniem terenu. Warunki te sprzyjają występowaniu dużej ilości roślin, które są zbierane jako surowiec zielarski. W tej okolicy od wielu pokoleń istnieje również tradycja zbierania roślin zielarskich ze stanu naturalnego.

Właśnie z surowców zebranych w tej wyjątkowej okolicy Dary Natury produkują swoje wyroby. Obok surowców zebranych ze stanu naturalnego wykorzystują również plony pozyskane z upraw w gospodarstwach ekologicznych. Płody zebrane w gospodarstwach ekologicznych oraz te zebrane ze stanu naturalnego tworzą ich produkty.

 Podczas zbioru ziół ze stanu naturalnego, Dary Natury przykładają szczególną uwagę do zagadnień ochrony środowiska. Osoby zajmujące się zbiorem są systematycznie szkolone, a ilość pozyskiwanych surowców jest ściśle uzgadniana z władzami Nadleśnictwa. Zbiór roślin zagrożonych ustalany jest z Wojewódzkim Konserwatorem Przyrody.

Zbiorem ziół na potrzeby firmy zajmuje się około 300 osób. Zioła starają się zbierać w najbardziej optymalnych dla poszczególnych gatunków okresach. Badania chemiczne pozyskiwanych w ich regionie surowców potwierdzają fakt, że jest to bardzo czysty zakątek naszego kraju i nie stwierdza się tu występowania żadnych zanieczyszczeń środowiska.

Produkty Darów Natury można kupić w najlepszych sklepach spożywczych, oraz drogeriach, a także na stronie www.darynatury.pl/

„Szarlatan” w kinach od 9 października.