2020-09-25

Film „Szarlatan” przedpremierowo w 6 miastach w ramach Spotkań Filozoficznych

Gutek Film i Uniwersytet Warszawski zapraszają 6 października (środa), o godz. 19:00 do warszawskiego kina Muranów, na kolejne Spotkanie Filozoficzne, w ramach którego pokażemy przedpremierowo film „Szarlatan” w reżyserii Agnieszki Holland.

Najważniejsza polska reżyserka i zarazem jedna z najwybitniejszych autorek światowego kina powraca opartym na faktach, zrealizowanym z rozmachem „Szarlatanem”. Debiutujący na tegorocznym Berlinale, gdzie uznano go za jeden z najlepszych tytułów festiwalu, film Agnieszki Holland to znakomita, nieszablonowa i niesłychanie zmysłowa opowieść o mężczyźnie, który zapragnął okiełznać naturę. Twórczyni nominowanych do Oscara „W ciemności” i „Europy, Europy”, a także „Obywatela Jonesa” i „Pokotu”, gromadzi tu najważniejsze wątki swojej twórczości: bierze na warsztat postać geniusza, obserwuje relacje człowieka z przyrodą, przygląda się wierze, która czyni cuda i po raz kolejny jest naszą przewodniczką po paradoksach XX wieku. A kreśląc zaskakującą love story, przypomina, jak łatwo miłość może zmienić się we własne przeciwieństwo.

Po seansie w Kinie Muranów dyskusję z widzami poprowadzi Jakub Zawiła-Niedźwiecki - filozof i bioetyk, absolwent filozofii na UW i zarządzania na Oxford Brookers University (MBA).

★ BILETY ★ 25 zł ★ KUP BILET

Wydarzenie na FB: facebook.com/Filozofia_Warszawa/

SPOTKANIA FILOZOFICZNE to cykl comiesięcznych spotkań, z których każde składa się z projekcji filmu z repertuaru Gutek Film oraz rozmowy z publicznością na temat bezpośrednio zainspirowany filmem. Patronat nad cyklem objął magazyn Filozofuj!


Jakub Zawiła-Niedźwiecki – filozof i bioetyk, absolwent filozofii na UW i zarządzania na Oxford Brookes University (MBA). Członek zespołu Centrum Bioetyki i Bioprawa przy Instytucie Filozofii UW. Interesuje się m.in. podejmowaniem decyzji, sprawczością i autonomią. Aktywny popularyzator nauki.

Zachęcamy do udziału w spotkaniach jeśli:
- poszukujesz odpowiedzi na istotne pytania dotyczące twojego życia,
- interesujesz się sprawami fundamentalnymi, których wielu ludzi w ogóle nie dostrzega,
- chcesz wyćwiczyć kreatywne myślenie, argumentowanie i jasne komunikowanie swoich myśli,
- cenisz wszechstronne myślenie, dzięki któremu łatwiej opanowywać nowe umiejętności, przystosowywać się do zmian i pokonywać lęk przed tym, co nowe,
- pragniesz pogłębić umiejętność trafnego analizowania rzeczywistości i samodzielnego myślenia, które uodporniają na manipulacje,
- wierzysz, że otwarty umysł i ciekawość świata nadają życiu smak i głębię.
Tego wszystkiego nauczy cię FILOZOFIA.

Zapraszamy!

Spotkania Filozoficzne w pozostałych miastach odbędą się w dniach 30 września - 7 października:

POZNAŃ: 30 września (środa) o godz. 20:00 w Kinie Muza

Spotkanie po projekcji poprowadzi dr Andrzej Marzec – filozof, krytyk filmowy, doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Instytucie Filozofii UAM w Poznaniu, redaktor "Czasu Kultury".

★ BILETY ★ 18 zł (normalny), 15 zł (ulgowy), 12 zł (newsletter) ★ KUP BILET

Wydarzenie na FB: facebook.com/Filozofia_Poznań/

---------------------------

LUBLIN: 1 października (czwartek) o godz. 18:00 w Centrum Kultury

Po seansie, już tradycyjnie o zagadnieniach filozoficznych ukazanych w filmie opowie dr hab. Paweł Sikora z Zakładu Historii Filozofii Nowożytnej i Współczesnej UMCS w Lublinie. Spotkanie poprowadzi Piotr Pękala.

★ BILETY ★ 15 zł (normalny), 12 zł (ulgowy) ★ KUP BILET

Wydarzenie na FB: facebook.com/Filozofia_Lublin/

--------------------------

KRAKÓW: 6 października (wtorek) o godz. 20:00 w Kinie Pod Baranami

Spotkanie wokół filmu poprowadzi mgr Anna Piskorska - filmoznawczyni, absolwentka studiów międzywydziałowych (filozofia, religioznawstwo, kulturoznawstwo) i doktorantka w Instytucie Sztuk Audiowizualnych UJ. Prowadzi autorskie kursy na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego.

★ BILETY ★ 20 zł (normalny), 15 zł (ulgowy), 14 zł (senior) ★ KUP BILET

Wydarzenie na FB: facebook.com/Filozofia_Krakow/

------------------------

ŁÓDŹ: 6 października (wtorek) o godz. 19:00 w kinie Charlie

Po projekcji zapraszamy na dyskusję, którą poprowadzi Bartosz Pokorski z Wydział Filozoficzno-Historyczny Uniwersytet Łódzki. Bartosz Pokorski ukończył psychologię i filozofię na Uniwersytecie Łódzkim, pracuje w Katedrze Etyki UŁ. Zajmują go możliwości filozofowania pozaakademickiego – stąd jego zainteresowanie mistrzami podejrzeń i cynizmem oraz myślą Stanisława Brzozowskiego. Z entuzjazmem studiuje pisma Jacquesa Lacana, a w wolnym czasie cieszy się z udanego żartu, pomyłki słownej i marzenia sennego.

★ BILETY ★ 20 zł (normalny), 18 zł (ulgowy) ★ KUP BILET

Wydarzenie na FB: facebook.com/Filozofia_Łódź/

-------------------------

TORUŃ: 7 października (środa) o godz. 18:00 w kinie Centrum

Po seansie odbędzie się dyskusja z udziałem dr hab. Krzysztofa Abriszewskiego z Zakładu Filozofii Współczesnej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

★ BILETY ★ 14 zł (normalny), 12 zł (ulgowy), 10 zł (seniorzy) ★ KUP BILET

Wydarzenie na FB: facebook.com/Filozofia_Torun/

Zapraszamy!