Aktualności

Dzikie historie 3

„Dzikie historie” awansują w polskim boxoffice

“Dzikie historie” – wybuchowa komedia wyprodukowana przez Pedro Almodovara – trafiła do polskich kin 2 stycznia i w niecałe 2 tygodnie zobaczyło ją ponad 80 tys. widzów, co jest najlepszym wynikiem filmu hiszpańskojęzycznego w ostatnich latach. Po drugim weekendzie awansowała z 8. na 6. miejsce w polskim boxoffice, a widzowie po wyjściu z kina entuzjastycznie deklarują, ze chętnie film zobaczą raz jeszcze.

Po świetnym przyjęciu na tegorocznym festiwalu filmowym w Cannes oraz ogromnym sukcesie w rodzimej Argentynie „Dzikie historie” Damiana Szifrona nie przestają odnosić sukcesów również w świecie. Film jest na oscarowej shortliście w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny, został również nominowany w 9 kategoriach do Nagród Goya – najbardziej prestiżowych nagród dla filmów hiszpańskojęzycznych przyznawanych przez Hiszpańską Akademię Filmową – w tym do nagrody za Najlepszy Film, Najlepszy Scenariusz i Najlepszą Reżyserię.

Niedoceniany muzyk, biznesmen, panna młoda, znany milioner, kelnerka oraz specjalista od materiałów wybuchowych powiedzą „dość!” i pokażą wszystkim swoje dzikie oblicze. W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, przechytrzą system i będą walczyć o siebie, nawet jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między normalnością a szaleństwem. „Dzikie historie” ze ścieżką dźwiękową autorstwa nagrodzonego Oscarem Gustavo Santaolalla („Babel”), największy hiszpańskojęzyczny przebój ostatnich lat, są jak „Pulp Fiction” wyreżyserowane przez Almodóvara w szczytowej formie.