2021-04-19

„Annette” Leosa Caraxa filmem otwarcia Konkursu Głównego Festiwalu w Cannes!

„Annette” Leosa Caraxa z Marion Cotillard i Adamem Driverem filmem otwarcia Konkursu Głównego Festiwalu w Cannes.

Leos Carax („Holy Motors") po dziewięciu latach przerwy powraca do Cannes ze swoim pierwszym anglojęzycznym filmem pt. „Annette". Francuski twórca do swojej najnowszej produkcji zaangażował gwiazdy światowego kina - zdobywczynię Oscara Marion Cotillard („Niczego nie żałuję - Edith Piaf") oraz nominowanego do Oscara Adama Drivera („Historia małżeńska", seria „Gwiezdne Wojny"). „Annette" otworzy 74. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes i jednocześnie zawalczy o Złotą Palmę w Konkursie Głównym.

„Annette" to rozgrywająca się współcześnie w Los Angeles historia zjadliwego komika Henry'ego (Adam Driver) i Ann (Marion Cotillard), śpiewaczki operowej o międzynarodowej sławie, którzy w świetle reflektorów stanowią idealną, szczęśliwą parę. Narodziny ich pierwszego dziecka, Annette, tajemniczej dziewczynki o wyjątkowym przeznaczeniu, odmienią ich życie. Film Caraxa będzie w całości opowiedziany piosenkami amerykańskiego zespołu Sparks, a sami twórcy określają „Annette" mianem „rock opery".

„Annette" to prezent, którego wyczekiwali miłośnicy kina, muzyki i kultury, za którymi tęskniliśmy przez ostatni rok - powiedział dyrektor festiwalu w Cannes Pierre Lescure. Z kolei dyrektor artystyczny festiwalu, Thierry Fremaux, dodał, że organizatorzy nie mogli wymarzyć sobie piękniejszego i bardziej spektakularnego powrotu do Pałacu Festiwalowego. Twórczość Caraxa jest uosobieniem tego, czym jest kino - podsumowal Fremaux.

Na czele jury tegorocznego Festiwalu w Cannes stanie Spike Lee, a samo wydarzenie odbędzie się wyjątkowo nie w maju, a w dniach 6-17 lipca.

Dystrybutorem filmu „Annette" w reżyserii Leosa Caraxa jest Gutek Film.
Wkrótce w kinach.