2021-04-17

„Zabij to i wyjedź z tego miasta” od 18 kwietnia na kolejnych platformach VOD, z angielskimi napisami i audiodeskrypcją

„Zabij to i wyjedź z tego miasta”, nagrodzone na festiwalach w Annecy i Gdyni mistrzowskie dzieło Mariusza Wilczyńskiego z muzyką Tadeusza Nalepy, od niedzieli, 18 kwietnia na stałe będzie dostępne na wybranych platformach VoD. Film będzie można obejrzeć w serwisach: vod.pl, E-Kino Pod Baranami, MOJEeKINO.PL, wirtualnej sali Kina Muranów oraz oczywiście – na platformie Nowe Horyzonty VOD

Pokazy specjalne
W sobotę, 17 kwietnia odbędą się dwa specjalne pokazy filmu na platformach MOJEeKINO.PL (o godz. 18:00) i  E-Kino Pod Baranami (o godz. 20:00), inaugurujące pojawienie się „Zabij to i wyjedź z tego miasta” w obydwu serwisach. 

Angielskie napisy
Na prośbę anglojęzycznych widzów, „Zabij to i wyjedź z tego miasta” będzie dostępny w wersji z angielskimi napisami na platformach NH VOD, MOJEeKINO.PL, E-Kino Pod Baranami oraz wirtualnej sali Kina Muranów.

Wersja z audiodeskrypcją i napisami dla osób niesłyszących
Dzięki współpracy z Fundacją Kultury bez Barier, film Mariusza Wilczyńskiego będzie można obejrzeć wraz z audiodeskrypcją i napisami dla osób niesłyszących na platformie MOJEeKINO.PL. Napisy dla osób niesłyszących będą także dostępne na stronie E-Kino Pod Baranami.

„Zabij to i wyjedź z tego miasta” to utkana ze wspomnień, rozmów i chwil filmowa podróż przez dzieciństwo i młodość w czasach PRL-u i transformacji oraz blues na cześć przyjaźni. Realizowane przez 14 lat arcydzieło polskiej animacji łączy poezję z surowym realizmem, żywych ze zmarłymi. Przemawiają oni głosami Krystyny Jandy, Marka Kondrata, Andrzeja Wajdy, Ireny Kwiatkowskiej, Gustawa Holoubka, Anny Dymnej czy Daniela Olbrychskiego. Nostalgiczny i pełen empatii dla wszystkiego, co przemijające, ułomne i ulotne, „Zabij to i wyjedź z tego miasta” działa niczym magiczne zaklęcie mające moc przenoszenia w czasie.