2020-12-25

A gdyby tak spędzić Boże Narodzenie w słonecznej Tunezji? Pełny ciepła i humoru „Arab Blues" od dziś na VoD!

ab-plakatpl-net.jpg

„Arab Blues”, dowcipny i pełen czułości komediodramat wyróżniony na 76. Festiwalu w Wenecji Nagrodą Publiczności, jest już dostępny na VoD. Film można obejrzeć w serwisach Cineman.plvod.plPlayer.pl, E-Kino Pod BaranamiMOJEeKINO.PL oraz platformach UPC, Vectra, PREMIERY CANAL+, PREMIERY VOD+,  Multimedia oraz Orange.

Powroty w rodzinne strony nie zawsze bywają łatwe. Wychowana we Francji Selma (w tej roli Golshifteh Farahani, gwiazda „Patersona” Jima Jarmuscha) – niezależna, niezamężna, żyjąca na własnych zasadach – postanawia wrócić do Tunezji, aby otworzyć gabinet psychoanalityczny. Jednak jej zawód i styl życia nawet rodzinie wydają się podejrzane, a kulturowe różnice generują serię pomyłek i nieporozumień. Czy Selmie uda się pomóc wychowanym w opresyjnej kulturze pacjentom? Czy uda jej się uleczyć samą siebie? 

Słoneczny i pełny soczystych kolorów debiut Manele Labidi w lekkim i dowcipnym tonie opowiada o uniwersalnym konflikcie tradycji z nowoczesnością. I przypomina, że humor od zawsze był najlepszą z terapii.

ab-plakatpl-net.jpg