Filmy

Wszystko albo nic

Tytuł oryginalny: All or Nothing
Reżyser: Mike Leigh
Występują: Timothy Spall, Lesley Manville, Alison Garland, James Corden, Ruth Sheen, Marion Bailey

Kraj produkcji: Wielka Brytania, Francja
Rok produkcji: 2002
Data premiery: 14 lutego 2003
Język oryginalny: angielski, arabski, francuski
Gatunek: dramat
Czas trwania: 128 min.


Wszystko albo nic – jeden z faworytów festiwalu w Cannes 2002 – to dzieło Mike’a Leigh, twórcy Nagich oraz Sekretów i kłamstw nagrodzonych Złotą Palmą w Cannes w 1996 roku.

Film, będący dojrzałą i szczerą opowieścią o miłości, mówi o potrzebie prawdziwego uczucia, porozumienia we współczesnym świecie pośpiechu i zgiełku. Leigh sugeruje, że warto zatrzymać się na chwilę i zastanowić się, co jest naprawdę dla każdego z nas najważniejsze.

Wszystko albo nic to wzruszający i przenikliwy portret współczesnej rodziny, której członkowie, dotknięci rutyną, zmęczeniem i ustawicznym brakiem czasu, z czasem oddalili się od siebie. To film o pułapkach codziennego życia, tęsknocie za spełnieniem, a zarazem o małych gestach i decyzjach, które nas przybliżają lub oddalają do tego, co w życiu najistotniejsze.

Mike Leigh w mistrzowski sposób ukazuje, jak łatwo zagubić się w życiu, ale jednocześnie także, że można się w nim nawzajem odnaleźć.  Reżyser mówi o tym, jak cienka granica dzieli poczucie, że ma się wszystko… albo nic.Nigdy cię tu nie było

Jej zniknięcie. Jego obsesje. Ich zemsta. Najlepsza rola męska (Joaquin Phoenix) oraz Najlepszy scenariusz (Lynne Ramsay) MFF w Cannes.  
W kinach od 13 kwietnia

Happy End

Najnowszy film Michaela Hanekego z Isabelle Huppert, Jean-Louis Trintignantem oraz Mathieu Kassovitzem w rolach głównych.    
W kinach od 16 marca

W ułamku sekundy

Złoty Glob dla Najlepszego filmu nieanglojęzycznego 2018. Diane Kruger Najlepszą aktorką MFF w Cannes 2017.
W kinach od 23 lutego

Księżyc Jowisza

Nowy film Kornéla Mundruczó, unikalne połączenie trzymającego w napięciu kina akcji z odważnym filmem artystycznym.
W kinach od 26 stycznia

I tak cię kocham

Cudowna komedia romantyczna, która stała się przebojem światowych kin. Świeża, błyskotliwa i nieoczywista. Nominacja do Oscara® w kategorii: Najlepszy...
W kinach od 5 stycznia

Serce miłości

Fascynujący portret jednej z najbardziej oryginalnych par polskiej sceny artystycznej, z Justyną Wasilewską i Jackiem Poniedziałkiem w rolach głównych...
W kinach od 1 grudnia 2017