Aktualności

happiest-day-in-the-life-of-olli-maki-11-800x450

Zobacz zwiastun fińskiego love story: „Olli Mäki. Najszczęśliwszy dzień jego życia” w kinach od 14 lipca.

Zapraszamy do obejrzenia zwiastuna opartej na autentycznych wydarzeniach, obsypanej nagrodami fińskiej love story „Olli Mäki. Najszczęśliwszy dzień jego życia” w reż. Juho Kuosmanena, która trafi do kin 14 lipca. Główna nagroda sekcji Un Certain Regard w Cannes w 2016 roku oraz Europejska Nagroda Filmowa dla europejskiego odkrycia roku.

Przepięknie sfotografowany film o wielkim uroku. (…) Ciepła, subtelnie opowiedziana, a do tego autentyczna historia, która wprawia w dobry nastrój.
☛ Los Angeles Times

OPIS FILMU

Oparta na autentycznych wydarzeniach, obsypana nagrodami fińska love story. Główna nagroda sekcji Un Certain Regard w Cannes w 2016 roku, a także Europejska Nagroda Filmowa dla europejskiego odkrycia roku.

1962 rok. Amator z małego miasteczka, który stał się profesjonalnym bokserem i ulubieńcem Finlandii, szykuje się do decydującego meczu w swojej karierze. Kiedy wszyscy wokół Olliego Mäkiego koncentrują się na nadchodzącym pojedynku, on sam nie może przestać myśleć o młodej dziewczynie napotkanej na weselu… Czy ważniejsza okaże się dla niego walka o sukces czy osobiste szczęście? Czy można mieć wszystko? A może prawdziwym zwycięstwem jest niczego w życiu nie żałować?

„Olli Mäki. Najszczęśliwszy dzień jego życia” to subtelny portret człowieka, który znalazł się w centrum medialnego huraganu, z niezwykłą dbałością oddający charakter lar 60. To mieszanka melancholii i typowo fińskiego humoru.

„Olli Mäki.

Najszczęśliwszy dzień jego życia”

w kinach od 23 czerwca 2017