Aktualności

ava_b1_nologo

Zobacz polski zwiastun i plakat filmu wybranego przez widzów. „Ava”, zwycięzca projektu Scope100, w kinach od 29 czerwca.

Zachęcamy do obejrzenia polskiego zwiastuna filmu „Ava” w reż. Léi Mysius, który trafi do kin 29 czerwca. To jeden z najgłośniejszych francuskich debiutów, który miał swoją światową premierę w trakcie festiwalu w Cannes w 2017 roku. „Ava” to – po „Magical Girl” i „Czerwonym żółwiu” – kolejny świetny film, który widzowie polecają widzom w ramach projektu Scope100. Zazwyczaj to dystrybutor decyduje o tym, która produkcja trafi do kin. W ramach projektu Scope100 decyzja należała do widzów.

Uczestnicy projektu Scope100 o filmie:

☛ Nigdy nie widziałam tak odważnego obrazu dojrzewania.

☛ Ten film zainspirował mnie do przekraczania granic.

☛ Francuska, odważna wersja „Lady Bird”.

☛ Bardzo polubiłem Avę: robi to, co chce i jest prawdziwą wojowniczką.

☛ Film, który pomaga poznać siebie.

☛ Najprawdziwszy film o młodości i dojrzewaniu, o ogromnej potrzebie miłości i akceptacji.

☛ Ava ma coś z Małego Księcia i świętej grzesznicy. Piękny film od strony wizualnej i akustycznej – zarówno muzyki, jak i całej ścieżki dźwiękowej. Mógłbym, jak Ava, zawiązać oczy, i podążać za melodią głosów, szumem morza. 

Po „Magical Girl” i „Czerwonym żółwiu” kolejny świetny film, który widzowie polecają widzom: „Ava” to zwycięzca 4. edycji projektu Scope100.

Opowieść o młodej dziewczynie, w której dojrzewa bunt. Ava spędza wakacje z matką nad Atlantykiem. Senną atmosferę niespodziewanie przerywa wiadomość o tajemniczej chorobie, która, być może, jest wytworem jej fantazji. Czas, który pozostał do końca wakacji postanawia uczynić niepowtarzalnym. Poznany na plaży tajemniczy chłopak staje się częścią nowego świata bohaterki, która odważnie podąży za swoimi pragnieniami.

Ava to kwintesencja młodości i buntu. Historia pierwszej miłości, narodzin pożądania i przebudzenia seksualnego. Jeden z najgłośniejszych francuskich debiutów, który miał swoją światową premierę w trakcie festiwalu w Cannes w 2017 roku. Film Lei Mysius pokazuje w śmiały sposób młodą dziewczynę, która ma odwagę zbuntować się przeciwko konwencjom obyczajowym i podążać za swoją ciekawością życia i świata.

„Ava” w kinach

od 29 czerwca 2018