Aktualności

Julieta_plakat B1

Zobacz polski plakat do „Juliety”: nowy film Pedro Almodovara od 9 września w kinach!

Prezentujemy polski plakat promujący film „Julieta” Pedro Almodovara, którego scenariusz powstał na podstawie opowiadań wyróżnionej literacką Nagrodą Nobla Kanadyjki Alice Munro. W zaprezentowanym w Konkursie Głównym tegorocznego festiwalu w Cannes filmie reżyser „Wszystko o mojej matce” wraca do świata kobiet i ich namiętności. „Julieta” to historia matki poszukującej córki, która wiele lat temu zniknęła bez śladu. Opowieść o skrajnych uczuciach, jakie odczuwamy wobec najbliższych i tajemnicach, które przed nimi skrywamy. W tytułową bohaterkę na różnych etapach jej życia wcielają się – występujące po raz pierwszy u Almodóvara – Adriana Ugarte i Emma Suárez, w obsadzie pojawia się też jedna z ulubionych aktorek Hiszpana, Rossy De Palma.

Polska premiera filmu będzie miała miejsce 21 lipca podczas uroczystej gali otwarcia 16. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu. 

OPIS FILMU

Prezentowana w Konkursie Głównym festiwalu w Cannes „Julieta” Pedro Almodóvara to wielki powrót hiszpańskiego mistrza. W swoim nowym filmie reżyser „Porozmawiaj z nią” i „Volver” wraca do rzeczywistości, w której czuje się najlepiej: świata kobiet i ich namiętności.

„Julieta” to trzymająca w napięciu historia matki poszukującej córki, która wiele lat temu zniknęła bez śladu. Opowieść o skrajnych uczuciach, jakie odczuwamy wobec najbliższych i tajemnicach, które przed nimi skrywamy. Filmowa adaptacja opowiadań wyróżnionej literacką Nagrodą Nobla Alice Munro pokazuje, że siłą kina Almodóvara jest niezmiennie wiara w potęgę uczuć i miłości.

Namiętność, śmierć i tęsknota w buzującej kolorami i wzorami pigułce. Almodóvar, jakiego znamy i kochamy. (…) „Julieta” to triumfalny powrót. Atrakcyjne i świetnie skrojone kino na tematy ostateczne, pełne charakterystycznej werwy, fantazji, witalności, nieco ekscentryczne. Jednocześnie jest w nim coś świeżego: „Julieta” nie jest już histerycznym, rysowanym grubą kreską melodramatem, a rasowym dramatem. Anna Tatarska, Onet.pl

„Julieta” w kinach

od 9 września 2016