Aktualności

climax_01

Zatańcz. Oszalej. Przeżyj! Zobacz zwiastun filmu „Climax” Gaspara Noé. W kinach od 19 października.

Hipnotyczny, odurzający i pulsujący energią! Nadchodzi „Climax”! Zobacz zwiastun i daj się ponieść transowym rytmom lat 90-tych.

19 października pojawi się w kinach nowy film Gaspara Noé, reżysera „Love”, „Nieodwracalne” i „Wkraczając w pustkę”. „Climax” stał się sensacją ostatniego festiwalu w Cannes, gdzie okrzyknięto go szatańską wersją „Step Up”.

Inspirowana autentycznymi wydarzeniami opowieść o grupie tancerzy, którzy w pewną zimową noc spotykają się w opuszczonej szkole na odludziu. Taneczna próba w rytm przebojów Daft Punk, Apex Twin i Soft Cell szybko zamienia się w pełną seksualnego napięcia imprezę. Gdy wychodzi na jaw, że domowej roboty sangrię ktoś doprawił narkotykami, dzika zabawa w zamkniętym budynku przeradza się w ekstremalny, psychodeliczny trip.

Na planie swojego najnowszego projektu reżyser sam stanął za kamerą, a do choreograficznych fajerwerków zatrudnił profesjonalnych tancerzy. W obsadzie znalazła się Sofia Boutella, tancerka i aktorka („Atomic Blonde”), a także francuski DJ Kiddy Smile. Na ścieżkę dźwiękową do „Climaxu”, obok przebojów elektro z lat 90-tych, trafił również – skomponowany specjalnie na potrzeby filmu – utwór „Sangria” Thomasa Bangaltera z Daft Punk.

Gaspar Noé w wizualnie porywający sposób pokazuje, do czego zdolni są ludzie, gdy zbiorowo puszczają im hamulce i budzą się wewnętrzne demony. Wybierz się na najbardziej szaloną imprezę tej jesieni, zanurz w tanecznym piekle – i spróbuj przeżyć „Climax”.

„Climax” w kinach

od 19 października 2018