Aktualności

everybody-knows

„Wszyscy wiedzą”, najnowszy film twórcy „Rozstania”, z Penélope Cruz i Javierem Bardemem, otworzy Festiwal w Cannes

Otwarcie tegorocznego MFF w Cannes uświetni premierowy pokaz psychologicznego thrillera Asghara Farhadiego, zdobywcy dwóch Oscarów® („Klient”, „Rozstanie”) z Penélope Cruz (Oscar za „Vicky Cristina Barcelona”) i Javierem Bardemem (Oscar za „To nie jest kraj dla starych ludzi”) w rolach głównych. Na ekranie również: Ricardo Darín („Dzikie historie”, „Truman”, „Sekret jej oczu”).

„Wszyscy wiedzą” stanie do walki o Złotą Palmę – jako jeden z tytułów prezentowanych w konkursie głównym.

Laura, z pochodzenia Hiszpanka, mieszka w Buenos Aires. Po latach przyjeżdża do rodzinnego miasteczka na wesele. Towarzyszy jej szesnastoletnia córka. Zabawę przerywa wstrząsające zdarzenie, które sprawi, że na jaw wyjdą głęboko skrywane rodzinne tajemnice. 

Muzykę do filmu skomponował Alberto Iglesias, autorem zdjęć jest José Luis Alcaine, stali współpracownicy Pedro Almodóvara. Kostiumy zaprojektowała Sonia Grande, pracująca wcześniej przy takich filmach, jak „O północy w Paryżu” (reż. Woody Allen) czy „Inni” (reż. Alejandro Amenábar).

Wszyscy wiedzą” to druga hiszpańskojęzyczna produkcja – po „Złym wychowaniu” (2004) Pedro Almodóvara – która otworzy najważniejszy festiwal filmowy na świecie. Cannes doceniło już poprzednie filmy Farhadiego: „Klienta” (Najlepszy aktor, Najlepszy scenariusz na MFF Cannes 2016) oraz „Przeszłość” (Najlepsza aktorka na MFF Cannes 2013). „Rozstanie” zdobyło Oscara® w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny oraz Złotego Niedźwiedzia na MFF w Berlinie. 

Tegoroczna edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes odbędzie się w dniach 8-19 maja. Podczas konferencji prasowej 12 kwietnia poznamy listę tytułów prezentowanych w Konkursie Głównym. 

Dystrybutorem filmu jest Gutek Film.