Aktualności

winni_1

Ulubieniec publiczności, skandynawski dreszczowiec „Winni” duńskim kandydatem do Oscara! W kinach od 9 listopada.

Skandynawski dreszczowiec „Winni” w reż. Gustava Möllera to tegoroczny kandydat Danii do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny. To trzymający w napięciu, pełen zwrotów akcji thriller, budujący gęstą atmosferę z oszczędnych, starannie wyważonych środków, klimatem i precyzją przywołujący na myśl „Locke’a” z Tomem Hardym. Zachęcamy do obejrzenia polskiego zwiastuna filmu. 

Od światowej premiery „Winni” podbijają serca widzów. Film ma na swym koncie już kilka nagród publiczności, w tym m.in. z festiwalu w Sundance, Rotterdamie oraz Seattle. Doskonale przyjęła go również publiczności Festiwalu Nowe Horyzonty. Teraz „Winni” będzie walczył o oscarową nominację, a później – być może – o statuetkę.

Wbija w fotel. Ani przez chwilę nie zwalnia tempa. | IndieWire

Podnosi ciśnienie. | The Hollywood Reporter

Ekscytujący, minimalistyczny thriller w klimacie filmu „Locke” . Doskonale obsadzona, zmontowana i wyreżyserowana rozrywka. | The Film Stage

Trudno uwierzyć, że film rozgrywający się w całości podczas rozmów telefonicznych może aż tak trzymać w napięciu. Prawdziwy dreszczowiec. | Village Voice

Pełen napięcia, wciągający, niskobudżetowy thriller, na którego remake na pewno ostrzy już sobie zęby niejeden hollywoodzki producent. | Variety 

OPIS FILMU

„Winni” to skandynawski dreszczowiec, sensacja festiwali w Sundance i Rotterdamie, gdzie zdobył nagrody publiczności. Trzymający w napięciu, pełen zwrotów akcji thriller, budujący gęstą atmosferę z oszczędnych, starannie wyważonych środków, klimatem i precyzją przywołujący na myśl „Locke’a” z Tomem Hardym.

Rutynowy wieczór przy telefonie alarmowym. Operator odbierający dziś połączenia – były funkcjonariusz policji – z niecierpliwością czeka na zbliżający się koniec zmiany. Pijani imprezowicze, niedzielni kierowcy, blokujący numer żartownisie – irytacja policjanta rośnie, do momentu, kiedy odbiera telefon od spanikowanej kobiety. Została porwana, a samochód, w którym się znajduje, jedzie w nieznanym kierunku. Gdy połączenie zostanie gwałtownie przerwane, mężczyzna nie opuszczając pokoju rusza kobiecie na ratunek, polegając wyłącznie na swoim doświadczeniu, intuicji i… telefonie.

W „Winnych” każda sekunda filmu, każdy grymas, spojrzenie czy dźwięk, łączą się w mistrzowską całość, prowadzącą do zaskakującego zakończenia.

Nagrody i festiwale:
Duński kandydat do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny
FF SUNDANCE – Nagroda Publiczności
MFF ROTTERDAM – Nagroda Publiczności
MFF SEATTLE – Nagroda Publiczności, Najlepsza Reżyseria
MFF TRANSILVANIA – Nagroda Publiczności

„Winni” w kinach

od 9 listopada 2018