Aktualności

thelma

„Thelma”: odtwórczyni głównej roli jak Rachel Weisz? Film w kinach od 8 czerwca.

8 czerwca do polskich kin trafi thriller „Thelma” w reżyserii Joachima Triera – opowieść o nadprzyrodzonych mocach i najgłębiej ukrytych pragnieniach. Jak pisze ThePost, „Thelma” to fascynujące połączenie Bergmanowskiego klimatu z kinem akcji na poziomie, którego nie powstydziłby się Stephen King.

Joachim Trier to jeden z najbardziej cenionych i rozpoznawalnych norweskich filmowców. W swojej filmografii ma takie tytuły jak „Reprise. Od początku raz jeszcze” (2006, Discovery Award na festiwalu w Toronto), „Oslo, 31 sierpnia” (2011, sekcja Un Certain Regard MFF w Cannes) czy anglojęzyczny „Głośniej od bomb” (2015, Konkurs Główny MFF w Cannes) w gwiazdorskiej obsadzie (Jesse Eisenberg, Isabelle Huppert). Na ostatnim MFF w Cannes Trier był przewodniczącym Jury Tygodnia Krytyki (La Semaine de la Critique).

Najnowsze dzieło reżysera „Thelma” miał swoją premierę na MFF w Toronto, był też norweskim kandydatem do Oscara. Film w znacznej mierze swoją wiarygodność emocjonalną zawdzięcza odtwórczyni głównej roli, Eli Harboe. Podczas ostatniego Berlinale aktorka odebrała wyróżnienie dla młodych, obiecujących aktorów europejskich (European Shooting Star). Wcześniej wśród laureatów tego wyróżnienia znaleźli się, m.in.: Agata Buzek, Jakub Gierszał, Daniel Craig, Alicia Vikander i Rachel Weisz. Eili Harboe partneruje niemniej uzdolniona Kaya Wilkins. Odtwórczyni Anji od lat jest wziętą modelką, pojawia się na wybiegach międzynarodowych pokazów Fashion Week. Jest również piosenkarką i  autorką muzyki, występującą pod pseudonimem Okay Kaya. Współpracuje między innymi z producentem muzycznym zespołu The xx. Rola w „Thelmie” to jej kinowy debiut.

„Thelma” w kinach

od 8 czerwca 2018