Aktualności

cinergia

„Serce miłości” najlepszym filmem 22. Forum Kina Europejskiego ORLEN Cinergia – zobacz w kinach!

2 grudnia w Łodzi zakończyło się 22. Forum Kina Europejskiego ORLEN Cinergia. W Konkursie Polskich Debiutów i Filmów Drugich o główną nagrodę – Kryształowe Jabłko – rywalizowało w tym roku 11 tytułów. Jury Konkursu za najlepszy film jednogłośnie uznało film „Serce miłości” w reżyserii Łukasza Rondudy. Rywalami „Serca miłości” były tak głośne polskie tytuły jak m.in. „Cicha noc” Piotra Domalewskiego, „Twój Vincent” w reż. Doroty Kobieli i Hugh Welchman oraz „Atak paniki” Pawła Maślony.

„Serce miłości” to fascynujący portret jednej z najbardziej oryginalnych par polskiej sceny artystycznej: performera Wojtka Bąkowskiego oraz poetki i artystki Zuzanny Bartoszek, w których brawurowo wcielili się Jacek Poniedziałek i Justyna Wasilewska.

Film już na ekranach polskich kin.

OPIS FILMU

Miłość doskonała. Istnieje? Nie istnieje?

Polska, początek XXI wieku. Artystka wymykająca się zaszufladkowaniu i eksperymentujący muzyk. Dwójka outsiderów, których bardzo wiele ze sobą łączy. Androgyniczni, szczupli, bez włosów, często ubrani w identyczne uniseksy – wyglądają jak męska i żeńska wersja tej samej osoby. Ich stan zakochania przypomina perwersyjną wersję narcyzmu, bo, patrząc na kochanka, patrzą na własne odbicie. W ich relacji miłość przenika się ze sztuką. Intymnym wyznaniom i gestom nadana zostaje artystyczna forma. I odwrotnie – sztuka jest ich sposobem na życie emocjonalne. Żyją w stworzonym przez siebie świecie, w którym mogą wszystko projektować i kontrolować. Wszystko, oprócz własnych emocji.

„Serce miłości” w reżyserii Łukasza Rondudy to fascynujący portret jednej z najbardziej oryginalnych par polskiej sceny artystycznej: performera Wojtka Bąkowskiego oraz poetki i artystki Zuzanny Bartoszek. Na ekranie, w wybitnych kreacjach aktorskich: Jacek Poniedziałek i Justyna Wasilewska.

„Serce miłości” w kinach

od 1 grudnia 2017