Aktualności

scope100_2017_b1

Ruszył nabór do czwartej edycji Scope100: projektu, w którym to widzowie decydują, jaki film trafi do kin w całej Polsce

Jesteś wielbicielem arthouse’owego kina? Chcesz odkrywać nowe, odważne filmy zaraz po festiwalowych premierach i zadecydować, który z nich trafi do kin? 

Scope100 to czwarta edycja przedsięwzięcia zainicjowanego przez Gutek Film w 2014 roku, obecnego w 10 europejskich krajach. Dzięki widzom trzech pierwszych edycji na polskie ekrany trafiły filmy „Magical Girl”, „Party Girl”, „Blokada” oraz „Czerwony żółw”. 

Scope100 to projekt online stworzony z myślą o widzach, dla których kino jest życiową pasją, przeznaczony dla ludzi z całej Polski, w różnym wieku, z różnym wykształceniem. 

Na podstawie nadesłanych zgłoszeń zostanie wybranych stu widzów. Uzyskają oni darmowy dostęp poprzez internetową platformę VOD do 5 nowych europejskich filmów,pokazanych w ostatnim roku na światowych festiwalach filmowych. Będą to wyraziste produkcje, które nie trafiły jeszcze ani do kin, ani nie zostały zakupione przez polskich dystrybutorów. Zazwyczaj to dystrybutorzy decydują o tym, które tytuły trafiają na ekrany kin. W projekcie Scope100 decyzja o tym, który film może zainteresować najszerszą widownię w Polsce, będzie należała do samych widzów. 

W drugiej części projektu Scope100 – po wybraniu przez widzów zwycięskiego filmu –uczestnicy zostaną zaproszeni do współpracy przy jego promocji. Będą współdecydowali o polskim tytule, plakacie, zwiastunie oraz hasłach reklamowych.Najbardziej aktywni spośród z nich, którzy włączą się w lokalną promocję zwycięskiego filmu, zostaną wyróżnieni filmowymi nagrodami m. in. akredytacjami na festiwal T-Mobile Nowe Horyzonty. 

Jedynymi wymogami, by wziąć udział w naborze, są znajomość języka angielskiego, pozwalająca na oglądanie filmów w oryginalnej wersji z angielskimi napisami, a także posiadanie szybkiego łącza internetowego, umożliwiającego streaming filmu. 

Zgłoszenia przyjmujemy do 31 stycznia 2018 roku. 

Szczegóły projektu i formularz zgłoszeniowy: gutekfilm.pl/scope100/

Projekt wspierany przez Kreatywną Europę - Program MEDIA Unii Europejskiej

kreatywna europa