Aktualności

mcqueen_b1_nologo

Polski zwiastun oraz plakat filmu „McQueen”. Wizjoner. Buntownik. Geniusz. W kinach od 20 lipca.

30 maja (środa) o godz. 10:00 zapraszamy do kina Muranów na kolejny, dodatkowy pokaz prasowy filmu „McQueen”, o zwykłym chłopaku z biednej dzielnicy Londynu, który stworzył wartą miliony dolarów, luksusową markę. Aleksander McQueen – wizjoner, buntownik, geniusz – stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych ikon sztuki współczesnej. Film opowiada fascynującą historię jego życia. Zachwyci każdego, nie tylko fanów mody.

Zachęcamy do obejrzenia polskiego zwiastuna filmu.

Wizjoner. Buntownik. Geniusz. Aleksander McQueen. Przyszedł znikąd i na zawsze odmienił świat mody. Zwykły chłopak z biednej dzielnicy Londynu stworzył wartą miliony dolarów, luksusową markę. Stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych ikon sztuki współczesnej.

Odważny i bezkompromisowy, McQueen zwykł mawiać: „Moje pokazy mody to sex, drugs and rock n’roll. Mają elektryzować. Wywoływać emocje. Szok i atak serca”. Skąd czerpał wielką wewnętrzną siłę, dzięki której podbił hermetyczny świat haute couture? Projektował dla brytyjskiej królowej i największych gwiazd, takich jak Rihanna czy Nicole Kidman. U szczytu sławy popełnił samobójstwo. Jaką tajemnicę kryło jego życie?

„McQueen” to oparta na faktach historia artysty – równie fascynująca, jak jego dzieła. Opowieść o człowieku, któremu niezwykła wrażliwość i energia pozwoliły wspiąć się na szczyty sławy i świata pop kultury.

„McQueen” w kinach

od 20 lipca 2018