Aktualności

Karafnaum_plakatnet_nologo_light

Polski plakat nominowanego do Oscara filmu „Kafarnaum” Nadine Labaki – w kinach od 22 lutego

Przedstawiamy polski plakat nowego filmu Nadine Labaki pt. „Kafarnaum”.  Film jest nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny, oraz do jego francuskiego odpowiednika – Cezara, w tej samej kategorii. Laureatów Cezarów poznamy 22 lutego, gala rozdania Oscarów odbędzie się 24 lutego.

Reżyserka, znana polskim widzom z filmu „Karmel”, w „Kafarnaum” detonuje na ekranie potężny ładunek emocjonalny, który nikogo nie pozostawi obojętnym. Jej film pochłania, wstrząsa, porusza – i bywa, że doprowadza do łez. To zasługa nie tylko fantastycznego scenariusza, ale też odtwórcy głównej roli, Zejna Al Rafeea. Ten mały uchodźca z Syrii zagrał w filmie chłopca, który pozywa własnych rodziców za to, że nie byli w stanie zapewnić mu godnego życia.

„Kafarnaum” miał swoją światową premierę podczas festiwalu w Cannes. Jurorzy pod przewodnictwem Cate Blanchett przyznali filmowi drugie najważniejsze wyróżnienie festiwalu, Nagrodę Jury.  Film sprowokował najgłośniejsze i najdłuższe (aż piętnastominutowe!) owacje.

„Kafarnaum” w kinach

od 22 lutego 2019