Aktualności

loro_03194_toni-servillo_still-by-gianni-fiorito_indigo-film

Paolo Sorrentino, twórca „Wielkiego piękna” i „Młodości”, powraca filmem o pragnieniu nieograniczonej władzy

Co jest przedmiotem największego ludzkiego pożądania? Miłość? Seks? Pieniądze? Nieograniczona władza? A może można mieć to wszystko, a do tego jeszcze powszechną miłość i uznanie?

Po międzynarodowym sukcesie „Wielkiego piękna” (m. in. Oscar, Złoty Glob oraz BAFTA dla Najlepszego Filmu Nieanglojęzycznego), Paolo Sorrentino znów zaskakuje i powraca na ekrany z prowokacyjnym komediodramatem „Loro”. W roli głównej ulubiony aktor reżysera – Toni Servillo, tym razem jako Silvio Berlusconi, miliarder, skandalista, potentat przemysłu medialnego i wieloletni premier Włoch znany ze swojego ekscentrycznego stylu życia i słabości do rozpustnych przyjęć, które świat poznał pod nazwą „bunga bunga”.

W sieci zadebiutował pierwszy teaser filmu. W zaledwie półminutowym materiale widzimy wszystko, do czego przyzwyczaił nas już Sorrentino w swoich wcześniejszych filmach. Po raz kolejny czeka nas zrealizowana z rozmachem produkcja, pełna energii, z hipnotyzującą muzyką w tle.

Poprzednim pełnometrażowym tytułem włoskiego reżysera był nominowany do Oscara oraz zaprezentowany w Konkursie Głównym MFF Cannes film „Młodość” (2015), zdobywca Europejskich Nagród Filmowych dla najlepszego filmu, reżysera i za rolę męską (Michael Caine). W zeszłym roku Sorrentino zrealizował dla telewizji HBO świetnie przyjęty serial „Młody papież”, z Judem Law w tytułowej roli.

Polska premiera „Loro” planowana jest na przełomie sierpnia i września 2018 roku.
Dystrybutorem filmu w Polsce jest Gutek Film.