Aktualności

czerwony_zolw_b1_nologo

Międzynarodowa prasa entuzjastycznie o „Czerwonym żółwiu” – film w kinach od 23 czerwca!

Przedstawiamy polski plakat animacji „Czerwony żółw”, w reżyserii Michaela Dudok de Wita, która 23 czerwca trafi do kin. To urzekającą baśń dla dorosłych, stworzona przez legendarne japońskie Studio Ghibli („Spirited Away: W krainie Bogów”), która została nagrodzona w Cannes oraz nominowana do Oscara.

Plakat został stworzony we współpracy z uczestnikami projektu Scope100, którzy właśnie „Czerwonego żółwia” wybrali dla widzów do dystrybucji kinowej w Polsce.

Po światowej premierze na festiwalu w Cannes międzynarodowa prasa wypowiadała się o filmie entuzjastycznie: 

Olśniewająca animacja, niezwykła pod każdym względem: od doskonałego scenariusza, poprzez zachwycającą stronę wizualną, po emocjonalny wydźwięk. Po prostu wspaniała. 
☛ The Hollywood News *****/5

Animowany sen, przepiękne, transcendentne dzieło sztuki Studia Ghibli i holenderskiego animatora Michaela Dudoka de Wita, które bez użycia dialogów wspaniale opowiada o ludzkości, niepokonanym duchu i ludzkiej relacji z naturą. 
☛ CineVue *****/5

Niezwykle poruszający film, który pomimo pozornie prostej historii mówi o głębokich sprawach, przy użyciu najsubtelniejszych środków. 
☛ Sight & Sound

Wizualnie oszałamiająca medytacja nad ludzkim życiem.
☛ The UpComing ****/5

Niezwykła medytacja o tym, jak na wiele sposobów oddaliliśmy się od natury i Ziemi.
☛ The Philadelphia Inquirer

Wizualnie olśniewająca poetycka baśń, w której chodzi o coś więcej niż zwykłe piękno.
☛ Los Angeles Times

Po seansie zapragniecie odkryć własną rajską wyspę.
☛ The Village Voice

„Czerwony żółw” jest filmem o magii realnego świata, tak często gubionej przez nas w otaczającej nas „racjonalnej”, naukowej rzeczywistości. 
☛ The Critical Critics

OPIS FILMU

Znajdujesz się na bezludnej wyspie. Wokół ani śladu człowieka, żadnego zgiełku, tylko morze i plaża. Wiatr jest świeży, zamiast smogu morska bryza. Od cywilizacji dzieli cię bezkresny ocean. Co robisz? Delektujesz się swobodą czy budujesz tratwę? Gdzie jesteś? W więzieniu czy w raju?

Legendarne japońskie Studio Ghibli („Spirited Away: W krainie Bogów”) przedstawia urzekającą baśń dla dorosłych, która została nagrodzona w Cannes, nominowana do Oscara i zwyciężyła w projekcie Scope100, w którym to sami widzowie wybierają filmy dla widzów.

Wyrusz w niezwykłą podróż i odkryj w sobie bezludną wyspę podczas seansu filmu, który oczarował widzów na całym świecie.

„Czerwony żółw” w kinach

od 23 czerwca 2017