Aktualności

The Big Sick

Komedia romantyczna „I tak cię kocham” czarnym koniem w wyścigu do Oscara. W kinach od 5 stycznia 2018

Amerykańscy krytycy zgodnie umieszczają „I tak cię kocham” (The Big Sick) w jednym szeregu obok takich komedii jak „Cztery wesela i pogrzeb”, ze wskazaniem (i nadzieją!) na Oscarowe nominacje. Komedia romantyczna, jako gatunek, nie cieszy się zazwyczaj estymą w oczach członków Akademii. Mamy tu jednak do czynienia z komedią wyjątkową. Wykracza nie tylko poza ramy gatunku, jednocześnie wykorzystując oraz polemizując z kliszami mu przypisanymi. To wyjątkowe filmowe dzieło, dopracowane w każdym szczególe – od scenariusza po grę aktorską.

„I tak cię kocham” to kino świeże, autentyczne (historię napisało samo życie). Inteligentne, a wręcz zaskakująco błyskotliwe. Zdaniem dziennikarza www.esquire.com „I tak cię kocham” to nie tylko jeden z najzabawniejszych filmów roku, to również jeden z tytułów najbardziej poruszających. Głównie dzięki scenariuszowi autorstwa Kumaila Nanijaniego oraz Emily V. Gordon, którzy historię oparli na własnych przeżyciach.

Filmowi krytycy upatrują dla „I tak cię kocham” oscarowych szans również w grze aktorskiej.

„I tak cię kocham” to doskonałe połączenie poważnej tematyki z dystansem i poczuciem humoru – jednocześnie błyskotliwym i ciepłym. Efekt końcowy to zasługa zarówno świetnego scenariusza, jak doskonałej gry aktorskiej. (www.variety.com)

Na www.esquire.com czytamy: Błyszczą zarówno Nanijani w aktorskim pojedynku z Zoe Kazan, jak Holly Hunter u boku Raya Romano.

„I tak cię kocham” otwiera listę oscarowych faworytów na www.indiwire.com.

Gdyby Oscarowa gala miała miejsce już jutro, zdaniem www.entertainmentweekly.com wszystkie karty podzieliłyby pomiędzy siebie: „Wonder Woman”, „Uciekaj!” (Get Out)  oraz „I tak cię kocham” (The Big Sick). „I tak cię kocham” mogłoby liczyć na nominacje w kategoriach: Najlepszy film, Najlepsza pierwszoplanowa rola męska (Kumail Nanjiani), Najlepsza drugoplanowa rola męska (Ray Romano), Najlepsza drugoplanowa rola żeńska (Holly Hunter), Najlepszy scenariusz oryginalny.

OPIS FILMU

„I tak cię kocham” – przebój amerykańskich kin, romantyczna komedia producenta takich przebojów, jak „40-letni prawiczek”, „Druhny” czy „Wykolejona”. Zaskakująca, śmieszna, a do tego doskonale przyjęta nie tylko przez widzów, ale i światową krytykę. Na ekranie znany z serialu „Dolina Krzemowa” Kumail Nanjiani – jednocześnie współscenarzysta tej autobiograficznej historii, oraz Zoe Kazan („Słowo na M”), która jako nowe ucieleśnienie ‚dziewczyny z sąsiedztwa’ stopniowo przejmuje schedę po Meg Ryan. W rolach drugoplanowych wystąpili słynny komik – Ray Romano (serial „Wszyscy kochają Raymonda”) i zdecydowanie za rzadko pojawiająca się na ekranie laureatka Oscara za „Fortepian” – Holly Hunter. W wielu rankingach wspomina się, że ta porywająca love story, którą zainspirowało samo życie, ma duże szanse na oscarowe nominacje, także w kategorii najlepszy film.

Oparta na faktach historia związku urodzonego w Pakistanie komika i aktora komediowego Kumaila Nanjiani oraz Amerykanki Emily Gordon. Połączyła ich miłość od pierwszego wejrzenia, mimo dzielących oboje różnic kulturowych. Jednak na drodze do szczęścia staną rodzice dziewczyny oraz rodzina Kumaila ze swymi oczekiwaniami. A to dopiero początek wyzwań, jakim zakochani będą musieli stawić czoła. Gdy wydaje się, że cały świat – na czele z rodziną – sprzysiągł się, by zburzyć ich szczęście, to właśnie w sytuacjach pozornie bez wyjścia życie potrafi pokazać swoje najzabawniejsze oblicze.

„I tak cię kocham” podbił serca widzów świeżością, humorem oraz uniwersalnym przesłaniem: nigdy nie należy tracić nadziei.

„I tak cię kocham” w kinach

od 5 stycznia 2018