Aktualności

the-neon-demon-soundtrack

Hipnotyczna ścieżka dźwiękowa Cliffa Martineza do „Neon Demon” Refna od piątku w sklepach

Już w piątek do kin trafi najnowszy film Nicolasa Winding Refna („Drive”, trylogia „Pusher”), psychologiczny thriller z Elle Fanning w roli głównej. Autorem pulsującej ścieżki dźwiękowej do filmu jest stały współpracownik reżysera – Cliff Martinez, w przeszłości perkusista Red Hot Chilli Peppers, autor muzyki do kultowego dzieła Refna „Drive”. Płyta z soundtrackiem ukaże się na polskim rynku równolegle z kinową premierą filmu – w piątek 22 lipca.  

Elektroniczny, niemal w całości syntezatorowy podkład muzyczny wspaniale podkreśla opowieść o kobietach owładniętych obsesją cielesnego piękna, w scenerii spowitego mrokiem Los Angeles. Oprócz ilustracyjnych kompozycji Martineza na soundtracku znajdziemy również znany z polskiego zwiastuna filmu utrzymany w stylu dark electro utwór „The Demon Dance”, autorstwa Juliana Windinga, bratanka reżysera. Płytę zamyka piosenka Sii „Waving Goodbye”, wyprodukowana przez Diplo.

the neon demon soundtracks

 

Soundtrack do filmu „Neon Demon” ukaże się na płycie CD oraz 180-gramowym winylu w różnych kolorach.

OPIS FILMU

Jesteś piękna i masz w sobie „to coś”. Przyjechałaś do Los Angeles, neonowego miasta, gdzie w ciągu jednej nocy można zrobić karierę. Poznajesz chłopaka, który jest tobą zafascynowany i dziewczyny, które chcą ci pomóc w drodze do sławy. Dostajesz propozycję pracy, o której inni mogą tylko marzyć. Czy to tylko piękny sen? A może wstęp do koszmaru?

​​​​​Porównywany do „Mulholland Drive” Lyncha najnowszy thriller twórcy „Drive” opowiadający o marzeniach, zazdrości i zabójczym pięknie. „Neon Demon” to olśniewająco zrealizowany, pulsujący muzyką Cliffa Martineza („Drive”) film z Elle Fanning („Czarownica”), Abbey Lee („Mad Max: Na drodze gniewu”) i Keanu Reevesem („Matrix”).

Refn stworzył hipnotyczny thriller o pięknie. Jest tak perwersyjnie elegancki, że trudno mu się oprzeć.
The Upcoming

Jestem oczarowany… Wychodząc z kina miałem na twarzy szeroki uśmiech, byłem naładowany pozytywną energią (…) w sercu tkwiła radość z obejrzenia czegoś absolutnie nieprzewidywalnego. Filmu dzikiego, szalonego, przesadzonego, pięknego.
Kinofilia

„Neon Demon” w kinach

od 22 lipca 2016