Aktualności

manifesto

Gucci, YSL, H&M, Hennessy – Nicolas Winding Refn pokazuje swój reżyserski pazur w luksusowych reklamach

Nicolas Winding Refn wszedł do historii kina wraz z wyreżyserowaniem kultowego już filmu „Drive” z Ryanem Goslingiem w roli bezimiennego kierowcy-mściciela. I choć świat pełnometrażowego filmu jest mu najbliższy, świetnie odnalazł się też jako reżyser reklam luksusowych marek perfum, alkoholi czy samochodów.

We wszystkich tych reklamach odnajdujemy reżyserski pazur Refna: dynamiczne zdjęcia niczym z filmów akcji, gorące, neonowe kolory, luksusowe wnętrza, z pulsującą, hipnotyczną muzyką w tle. Czyli wszystko to, z czego Refn jest znany w swoich produkcjach pełnometrażowych. Doskonałym przykładem jest składająca się z 7 odcinków reklama koniaku Hennessy X.O, do której muzykę skomponował stały współpracownik reżysera – Cliff Martinez.

Reżyser regularnie współpracuje z największymi aktorskimi gwiazdami. Na planie reklam perfum spotkał się m.in. z Jessicą Chastain (Yves Saint Laurent Manifesto), Blake Lively (Gucci Premiere), czy Jamesem Franco (Gucci Made to Measure). Najwięcej rozgłosu przyniosła mu seria charakterystycznych reklam Lincolna z Matthew McConaugheyem, uznana za jedną z najciekawszych kampanii samochodów w ostatnim czasie.

Niejednokrotnie Refn wybierany jest do zadań specjalnych – takim była momentami kaskaderska kampania bielizny H&M wiosna 2014 z Davidem Beckhamem. Powstała w jej wyniku reklama jest zabawna, błyskotliwa i widowiskowa, a jej premiera miała miejsce w trakcie finału amerykańskiego Super Bowl.

Mistrzowską reżyserską rękę Nicolasa Windinga Refna będzie można zobaczyć już niedługo na wielkim ekranie. Jego nowy film – pełen neonów, świateł i wielkiej mody „Neon Demon” z Elle Fanning w roli głównej – w kinach od 22 lipca 2016. 

Reklama Hennessy X.O. z muzyką Cliffa Martineza

Reklama damskiego zapachu Yves Saint Laurent Manifesto z Jessicą Chastain

Gucci Premiere z Blake Lively

Gucci Made to Measure z Jamesem Franco

Reklama kolekcji bielizny H&M 2014 z Davidem Beckhamem

Reklama samochodu Lincoln MKC z Matthew McConaugheyem

OPIS FILMU „NEON DEMON”

Jesteś piękna i masz w sobie „to coś”. Przyjechałaś do Los Angeles, neonowego miasta, gdzie w ciągu jednej nocy można zrobić karierę. Poznajesz chłopaka, który jest tobą zafascynowany i dziewczyny, które chcą ci pomóc w drodze do sławy. Dostajesz propozycję pracy, o której inni mogą tylko marzyć. Czy to tylko piękny sen? A może wstęp do koszmaru?

​​​​​Porównywany do „Mulholland Drive” Lyncha najnowszy thriller twórcy „Drive” opowiadający o marzeniach, zazdrości i zabójczym pięknie. „Neon Demon” to olśniewająco zrealizowany, pulsujący muzyką Cliffa Martineza („Drive”) film z Elle Fanning („Czarownica”), Abbey Lee („Mad Max: Na drodze gniewu”) i Keanu Reevesem („Matrix”).

Refn stworzył hipnotyczny thriller o pięknie. Jest tak perwersyjnie elegancki, że trudno mu się oprzeć.
The Upcoming

Jestem oczarowany… Wychodząc z kina miałem na twarzy szeroki uśmiech, byłem naładowany pozytywną energią (…) w sercu tkwiła radość z obejrzenia czegoś absolutnie nieprzewidywalnego. Filmu dzikiego, szalonego, przesadzonego, pięknego.
Kinofilia

„Neon Demon” w kinach

od 22 lipca 2016