Aktualności

cannes-poster

Farhadi, Gilliam, von Trier, Noé, Mitchell: filmy w dystrybucji Gutek Film otworzą i zamkną festiwal w Cannes

8 maja, we wtorek, rozpocznie się 71. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes. Wśród filmów, które trafiły do oficjalnej selekcji festiwalu, znalazło się 5 tytułów, których dystrybutorem w Polsce jest Gutek Film.

„Wszyscy wiedzą” (Todos lo saben), reż. Asghar Farhadi
Film Otwarcia – Konkurs Główny – Oficjalna selekcja MFF w Cannes

„Człowiek, który zabił Don Kichota” (The Man Who Killed Don Quixote), reż. Terry Gilliam
Film Zamknięcia – Oficjalna selekcja MFF w Cannes

„Tajemnice Silver Lake” (Under the Silver Lake), reż. David Robert Mitchell
Konkurs Główny – Oficjalna selekcja MFF w Cannes

„The House That Jack Built”, reż. Lars von Trier
Oficjalna selekcja MFF w Cannes

„Climax”, reż. Gaspar Noé
MFF w Cannes – Quinzaine des Réalisateurs

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes odbędzie się w dniach 8-19 maja 2018. O nagrodach zadecyduje jury pod przewodnictwem aktorki Cate Blanchett, a w jego składzie zasiądą m.in. aktorki Léa Seydoux i Kristen Stewart oraz reżyserzy Denis Villaneuve i Andriej Zwiagincew.

todos-lo-saben

„Wszyscy wiedzą” (Todos lo saben)
reż. Asghar Farhadi
Hiszpania, Francja, Włochy 2018

Film Otwarcia – Konkurs Główny MFF w Cannes

Psychologiczny thriller Asghara Farhadiego, zdobywcy dwóch Oscarów („Klient”, „Rozstanie”) z Penélope Cruz (Oscar za „Vicky Cristina Barcelona”) i Javierem Bardemem (Oscar za „To nie jest kraj dla starych ludzi”) w rolach głównych. Partneruje im na ekranie Ricardo Darín („Dzikie historie”, „Truman”, „Sekret jej oczu”).

Laura, po latach spędzonych w Buenos Aires, wraz z córką przyjeżdża na wesele do rodzinnego miasteczka w Hiszpanii. Zabawę przerywa wstrząsające zdarzenie, które sprawi, że na jaw wyjdą głęboko skrywane tajemnice rodzinne.

the-man-who-killed-don-quixote-terry-gilliam-adam-driver

„Człowiek, który zabił Don Kichota”
(The Man Who Killed Don Quixote)
reż. Terry Gilliam
Hiszpania, Wielka Brytania, Francja 2018

Film Zamknięcia – Oficjalna selekcja MFF w Cannes

Komedia Terry’ego Gilliama („Brazil”, „Sens życia według Monty Pythona”, „Parnassus”). W rolach głównych: Adam Driver („Milczenie”, „Paterson”) i Jonathan Pryce („Nieustraszeni bracia Grimm”, serial „Gra o tron”). Jeden z najgoręcej i najdłużej oczekiwanych filmów w historii kina: jego realizacja trwała – z przerwami – 20 lat.

Zblazowany pracownik agencji reklamowej zostaje wysłany służbowo do małej, hiszpańskiej wioski. Jeden z jej mieszkańców żyje w przekonaniu, że jest Don Kichotem. Tych dwóch wkrótce połączy seria zwariowanych przygód, które jednemu z nich pozwolą przewartościować swoje życie, a drugiemu zrealizować pozornie nierealne marzenia.

under-the-silver-lake-1200-1200-675-675-crop-000000

„Tajemnice Silver Lake”
(Under the Silver Lake)
reż. David Robert Mitchell, USA 2018

Konkurs Główny MFF w Cannes

David Robert Mitchell (twórca horroru „Coś za mną chodzi”) powraca z psychodelicznym kryminałem. W rolach głównych Andrew Garfield („Milczenie”, „Przełęcz ocalonych”) i Riley Keough („American Honey”, „Mad Max: Na drodze gniewu”).

Młody chłopak wpada na trop jednej z zagadek, jakich tysiące kryje Hollywood. Kiedy piękna sąsiadka, w której się podkochuje, znika bez śladu, postanawia ją odnaleźć. Za wszelką cenę.

the-house-that-jack-built-01-photo-by-christian-geisnaes

„The House That Jack Built”
reż. Lars von Trier
Dania, Francja, Niemcy, Szwecja 2018

Oficjalna selekcja MFF w Cannes

Thriller Larsa von Triera, reżysera „Nimfomanki”, „Antychrysta” i „Melancholii”. W rolach głównych Matt Dillon („Miasto gniewu”), Uma Thurman („Nimfomanka”, „Kill Bill”), Riley Keough („American Honey”) oraz Bruno Ganz („Niebo nad Berlinem”, „Upadek”, „Nosferatu Wampir”).

Historia seryjnego zabójcy, który traktuje swoje zbrodnie jako mroczne dzieła sztuki. Jaki kształt nada zbrodni doskonałej? Lars von Trier łączy thriller z pełną czarnego humoru przypowieścią.

love_dir

„Climax”
reż. Gaspar Noé, Francja 2018

MFF w Cannes – Quinzaine des Réalisateurs

Nowy projekt Gaspara Noé, twórcy takich filmów, jak: „Nieodwracalne”, „Wkraczając w pustkę” i „Love”.

Grupa tancerzy próbuje poznać granice możliwości swoich ciał. Podczas jednej z tanecznych sesji wpadają w trans i tracą kontakt z rzeczywistością. Budzą się wewnętrzne demony. Czy uda im się je poskromić?