Aktualności

fk_b1_oscar

„Fantastyczna kobieta” triumfuje na oscarowej gali, pokonując faworytów w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny – i wraca na ekrany kin !

Na wczorajszej gali rozdania Oscarów „Fantastyczna kobieta” Sebastiana Lelio z Danielą Vegą w roli głównej triumfował w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny. Tytuł mający już na swoim koncie Srebrnego Niedźwiedzia festiwalu w Berlinie pokonał, m.in., laureata Złotej Palmy w Cannes – „The Square” Rubena Östlunda, oraz „Niemiłość” Andrieja Zwiagincewa.

To trzeci z rzędu Oscar w Kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny dla Gutek Film, po „Kliencie” Farhadiego (Oscar 2017) oraz „Synie Szawła” Nemesa (Oscar 2016). Wcześniej na polskie ekrany Gutek Film wprowadził takie nagrodzone tytuły jak „Wszystko o mojej matce” Almodovara (Oscar 2000), „Ziemia niczyja” Tanovića (Oscar 2002), „Rozstanie” Farhadiego (2012), czy „Miłość” Hanekego (2013). Nagrodzone Oscarem w tej kategorii tytuły tworzą historię i kreują współczesne oblicze kina.

„Fantastyczna kobieta” to fenomenalnie zagrana, pasjonująca opowieść o silnej bohaterce, która w pojedynkę – i w nienagannym makijażu – staje do walki z uprzedzeniami. Marina nie daje się wpisać w żaden schemat i bezkompromisowo idzie pod prąd.

W związku z dużym zainteresowaniem widzów oscarowym tytułem „Fantastyczna kobieta” wraca na ekrany kin oraz nieustająco gości w repertuarze Kina Muranów (www.kinomuranow.pl).  

„Fantastyczna kobieta” LISTA KIN

Chciałbym podziękować aktorom, szczególnie wspaniałemu Francisco Reyes oraz Danieli Vedze, która była inspiracją do powstania mojego filmu. Ten film został stworzony przez wielu przyjaciół i artystów – dzielę się tą nagrodą z Wami wszystkimi. - Sebastián Lelio