Aktualności

diane-faith-akin-2

Diane Kruger ikoną stylu. W roli głównej w thrillerze Fatiha Akina „W ułamku sekundy”. W kinach od 23 lutego

Wszechstronna i utalentowana, piękna i elegancka. Diane Kruger przykuwa wzrok nie tylko na planie filmowym. Lata pracy jako modelka połączone z wyczuciem stylu i wrodzoną gracją oraz posągową urodą przynoszą oszałamiające efekty. 

Urodzona w Niemczech, Diane od dziecka marzyła o tym, by zostać baletnicą. Kiedy poważna kontuzja uniemożliwiła dziewczynce karierę profesjonalnej prima baleriny zaledwie 15-letnia Diane rozpoczęła karierę jako modelka w Paryżu. Reprezentowała takie marki jak Chanel, Dior, Yves Saint Laurent czy Giorgio Armani, pojawiła się na okładce najsłynniejszego (francuskiego) formatu „Vogue’a”.

diane-1

Ambitna ponad wiek Kruger pragnęła jednak większych wyzwań. Podjęła naukę w paryskiej Le Cours Florent, prywatnej szkole dramatycznej, dołączając do prestiżowego grona absolwentów: takich jak, między innymi, Audrey Tautou, Eva Green czy Sophie Marceau. Wkrótce widzowie na całym świecie mogli poznać Diane jako aktorkę dzięki takim tytułom jak: „Troja” z Bradem Pittem i Orlando Bloomem, „Skarb narodów” u boku Nicolasa Cage’a i „Kopia mistrza” w reżyserii Agnieszki Holland. Niezwykłą popularność przyniosła Kruger rola Bridget von Hammersmark w światowym przeboju Quentina Tarantino „Bękarty wojny”.

diane-2

Od tamtej pory gwiazda Diane Kruger nie gaśnie. W 2012 roku francuskojęzyczny film „Żegnaj, królowo”, gdzie aktorka wcieliła się w Marię Antoninę, otworzył MFF w Berlinie. W tym samy roku Kruger była członkiem Jury Konkursu Głównego MFF w Cannes – u boku takich sław jak aktor Ewan McGregor, reżyser Alexander Payne czy kreator mody Jean Paul Gaultier. Przez 10 dni festiwalu brylowała na czerwonym dywanie w kreacjach od Prady, Valentino, Dolce&Gabbana, Elie Saab i nie pierwszy raz została okrzyknięta ikoną mody. Diane stale współpracuje ze światowymi markami. Jest ambasadorką L’Oreala, była twarzą Calvina Kleina a w tym roku stworzyła własną autorską kolekcję kapsułową z Jasonem Wu. Co roku podczas kultowych tygodni mody w Paryżu zajmuje miejsce w pierwszych rzędach pokazów czołowych projektantów, nie bez powodu szczególną uwagą darząc Chanel. Karl Lagerfeld, jak sama mówi, jest dla niej niczym ojciec chrzestny. Paryskie mieszkanie aktorki znajduje się tuż przy pracowni projektanta. Często przesiadują i wymieniają się zdjęciami swoich… kotów.

 

diane-3

„Potrzebuję ekstremalnych emocji, nowych doznań. Musiałam zostać aktorką” – mówi o swojej fascynacji graniem Diane Kruger. Nie ukrywa, że marzyła o roli u Fatiha Akina, reżysera „Głową w mur” czy „Soul Kitchen”. Podczas Festiwalu w Cannes podeszła do Akina i wprost zadeklarowała zainteresowanie rolą w jego filmie. „Mogłabym pracować za darmo!” – namawiała reżysera. Akin, już wcześniej zafascynowany talentem i urodą aktorki, z myślą o Diane przeredagował scenariusz thrillera „W ułamku sekundy” i… zmienił płeć głównego bohatera. Diane wcieliła się w postać Katji. Był to strzał w dziesiątkę. „W ułamku sekundy” to znakomite, trzymające w napięciu, perfekcyjne kino z przełomową rolą Kruger uhonorowaną nagrodą dla Najlepszej aktorki MFF w Cannes. Sam film zdobył Złotego Globa w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny i ma spore szanse na Oscara®, do których nominacje poznamy już 23 stycznia.

„W ułamku sekundy” w kinach

od 23 lutego 2018